Silný vítr ve středních Čechách vyvracel stromy a ničil střechy

i2-3071Středočeským hasičům přidělává práci silný vítr, který poráží stromy a ničí majetek. Od půlnoci do dnešního poledne zaznamenali téměř tři desítky výjezdů. V polovině případů odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy a ulámané velké větve. K vyvráceným stromům vyjížděli také odpoledne, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Ladislav Holomčík.

Polámané stromy byly odpoledne hlášeny například na Příbramsku u Kamýku nad Vltavou, Višňové nebo Suchodolu. “Těch spadlých stromů je tolik, že už se to pomalu nedá ani počítat,” uvedl Holomčík. Hasiči odpoledne zasahovali také v Mixově ulici v Příbrami, kde se na střeše třípatrového domu sroloval plech a hrozilo jeho utržení.

Napilno měli už v pátek, kdy za celý den evidovali zhruba stovku zásahů, což byl téměř trojnásobek obvyklého počtu. Z toho k popadaným stromům vyjížděli v 55 případech a devětkrát k poškozeným střechám. V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku spadl také sloup veřejného osvětlení.

Hasiči v noci na dnešek likvidovali i požár v autokempu Skalice na Slapech. Oheň zachvátil buňku s občerstvením a maringotku. Na místě zasahovalo celkem sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kromě hašení ochlazovali i okolní stromy, aby se požár nerozšířil.

“Hasiči museli při zásahu postupovat velice obezřetně, protože v požářišti se nacházelo několik velkých i malých tlakových lahví,” uvedl Holomčík. Informace o škodě ani příčinách zatím nejsou známy.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*