Školní autobus oslaví 5 let

autobus1. září tomu bude přesně 5 let od zavedení školního autobusu v Příbrami. Autobus určený především pro děti 1. stupně základních škol sváží školáky bezplatně každé ráno.

Jeho trasa a zastávky jsou stanoveny ve spolupráci s jednotlivými školami ve městě. Spoje jsou dva. Každý vůz vyjede z opačného konce města. První startuje na Nové Hospodě a druhý na Březových Horách.  Délka trasy v jednom směru je 15 km, celkem tedy 30 km denně. Do cíle se dostanou krátce před 8 hodinou ranní. Denně je přepraveno 60-70 dětí. Ročně autobusy najednou okolo 6 000 km.

,,Jsem za školní autobus velmi ráda. Mám větší jistotu, že se mé dítě dostane do školy v pořádku,“ sdělila své dojmy jedna z obyvatelek města Příbram.

Odpoledne autobus nejezdí

Odpoledne školní autobus nepotkáte. Konec vyučování je v každé škole rozdílný a sjednotit čas jízdy autobusu pro spokojenost všem je obtížné. Ve voze mimo jiné cestuje i strážník městské policie, který dohlíží na bezpečnou cestu dětí do školy.

,,Hlavním cílem zavedení školního autobusu před 5 lety byla bezpečnost dětí a to se nám dle mého názoru podařilo splnit. Je to dobrá služba, kterou poskytujeme příbramským občanům a budeme v ní i nadále pokračovat,” řekl senátor MVDr. Josef Řihák.

 Zdroj: text: red., foto: pribramsky.denik.cz

  1. Balounova Reply

    Ahoj chci se zeptat. Kdyz mi bude chtit holka jet skolnim autobusem- musi jezdit s nim kazdy den nebo jen nekdy a musi se nekam zaregustrivat ze bude jezdit?? Dekui za odpoved.

Odpovědět

*