Slavnostní otevření KoDuSu

unnamed (4)Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní otevření Komunitního domu seniorů, které se koná ve středu 12. dubna 2017 od 10:00 hodin v ulici Žežická 193, v Příbrami VII. Během akce si noví nájemníci převezmou symbolické klíče ke svým novým domovům. Komunitní dům seniorů bude tento slavnostní den otevřen nejen pro nové nájemníky, ale i pro širokou veřejnost, která si může od 12 do 14 hodin nové prostory prohlédnout.

Budova KODUSu vznikla v rámci poskytnuté dotace z Podprogramu Ministerstva pro místní rozvoj ČR “Podporované byty 2016”. Byty v KODUSu jsou určeny k zajištění sociálního nájemního bydlení, které dále spočívá v uchování nebo prodloužení soběstačnosti a nezávislosti seniorů, vedení komunitního způsobu života na principu tolerance, solidarity a sousedské výpomoci.

Ke slavnostnímu otevření byli pozváni zástupci vedení města, zhotovitele, Středočeského kraje nebo dotčených ministerstev, včetně vicepremiéra Andreje Babiše, který se před slavnostním otevřením KoDuSu od 8,30 hodin zúčastní besedy s občany v nedalekém Senior Pointu (původně měla beseda začít v 10,30, ale z důležitých pracovních důvodů A. Babiše se začátek musel posunout na 8,30). Zájemci z řad široké veřejnosti jsou srdečně zváni.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*