SOUHRN: Další volejbalový ročník je za námi, velké díky patří hráčům, trenérovi i fanouškům

1891541_454485658033531_8788798989738168556_oZatím, co první čtyři mužstva bojují o účast ve finále, Kocouři příbramského Euro Sitexu zůstali za jeho branami a sezona pro ně již skončila. Z pohledu vzniklé situace není sedmé místo, které nakonec vybojovali, ostudou. Začátek sezony, který se pro příbramské nevyvíjel dle představ ani hráčů, ani vedení a ani fanoušků, by se dal přirovnat k českému forčekinku. 

Dáme soupeřům fóra a čekáme. Vždyť ze čtyř zápasů jsme vydolovali jen jeden bod.

Je pravda, že rozlosování nám připravilo tři silné soupeře, ale prohrát s posledním mužstvem tabulky bylo velkým přepychem. Karlovarsko také bylo doma hratelné, vždyť v odvetě ve Varech jsme působili jiným dojmem. Nakonec s mužstvem Zlína, jež skončilo v tabulce na čtvrtém místě, jsme dokázali dvakrát vyhrát.

Opačnou bilanci jsme měli s mužstvem Benátek, které nám pokazilo i radost z vánoc, a na jejich palubovce to nebylo o nic lepší. S mužstvem z Ústí nad Labem jsme měli kladnou bilanci a to i venku v oslabené sestavě. Z dvaadvaceti odehraných kol Příbram desetkrát zvítězila a to sedmkrát za tři body a třikrát za body dva. Ve čtyřech zápasech jsme uhráli za prohry v tiebreku čtyři cenné body a naprázdno jsme vyšli osmkrát.

Umožnění odchodu některým hráčům bylo nevyhnutelné

Rozhodnutí vedení klubu, umožnit odchod hráčům v termínu pro přestupy v závěru ledna, bylo po zhodnocení finanční situace klubu sice velmi tvrdé, ale v dané situaci nevyhnutelné. Nikdo nemohl dopředu vědět, že bude tak jak nyní je. Z čtveřice hráčů, kteří této možnosti využili, tým v závěru soutěže postrádal jednoho maximálně dva platné hráče. Mezery se podařilo zaplnit vlastními odchovanci a ti získali velké zkušenosti, jež jistě zúročí v další sezoně.

Velké díky patří všem

Tolik o učinkování Kocourů v soutěži. Co se týče jednotlivých hráčů, kteří se nemalou měrou podíleli na dosažených výsledcích, je třeba se zastavit nad nestárnoucím matadorem v roli hrajícího trenéra Rendy Dvořáka, dále podle roku v občance stále však mladého létajícího Číži, nejvíce bodujícího hráče soutěže s polskou krví Tomase, nebo dalšího mladíka Andyho a stabilního kapitána Bémiče. Těm asistovali opravdoví mladíci od Štrupiho přes Davida, dále Kevina, Vobiho, Ulčáka, Kuchtíka, přes Ureše až po nejmladšího Radka a všichni dohromady vytvořili bezvadnou partu.

Nakonec nelze, než všem poděkovat za nezapomenutelné sportovní okamžiky, které nám divákům přinášeli, a těšit se na většinu z nich opět v té další sezoně v dresu Příbrami.

Zdroj: red, Jaroslav Buchar, foto: red

Odpovědět

*