Stalo se již tradicí

unnamed (1)Každoročně mají žáci ISŠ HPOS v Příbrami příležitost zúčastnit se dvouměsíční stáže v jednom z prestižních hotelů ve Francii. Této možnosti využily 4 žákyně Kristýna Petrovicová, Lenka Vošahlíková, Karolína Branišová a Nikola Kleindienstová a 30. května tak odlétají do Toulouse, kde je čeká návštěva místní hotelové školy a poté přemístění do Lurd, kde budou vykonávat svou praxi v hotelové restauraci.

Během pobytu budou moci uplatnit a jistě zlepšit nejenom své jazykové schopnosti, ale i znalosti a zkušenosti v hotelnictví, navázat nové kontakty a poznat jinou kulturu. V neposlední řadě jim tato praxe, potvrzená certifikátem z daného hotelu, jistě zvýší i jejich šance na trhu práce.

„Tato stáž nám všem dala určitě hodně. Je to velká změna a zkušenost, vlastně se celý měsíc staráte sami o sebe a vykonáváte práci, kterou se jednou třeba budete živit. Zkusíte si takzvaně „dospělácký“ život, což je jedině přínosem. Všem doporučujeme tuto stáž zkusit, posune vás to dál nejen ve škole a v jazycích, ale celkově v životě,“ ocenila tuto zkušenost Magda Binarová, která se tohoto programu zúčastnila minulý rok.

Přejeme tedy všem čtyřem žákyním, aby pobyt naplnil jejich očekávání a jejich odvaha vyjet byla tak náležitě odměněna.

Zdroj: red.

Odpovědět

*