Starosta Dobříše je zvolen, vítězná ODS je v opozici

Starostou Dobříše na Příbramsku se dnes stal lídr STAN Stanislav Vacek. Do čela radnice se dostal i přesto, že jeho uskupení skončilo v komunálních volbách až na čtvrtém místě. Naopak vítězná ODS dosavadního starosty Jaroslava Melši přešla do opozice. Na koalici se dohodly ČSSD, TOP 09, STAN a ANO, řekl ČTK lídr ČSSD a nově zvolený místostarosta Stanislav Holobrada. V užším vedení města je podle něj ještě volební jednička TOP 09 Petra Neubergerová, která se stala první místostarostkou.

ČSSD, TOP 09, STAN a ANO mají dohromady 13 z 21 křesel v zastupitelstvu. Pokračování dosavadní koaliční spolupráce ODS a ČSSD podle Holobrady neumožnil volební výsledek, protože by obě strany společně už neměly většinu hlasů. Na prvních jednáních se zástupci obou stran navíc neshodli v tom, kdo by měl být starostou. ODS navrhovala Melšu a ČSSD dvojku na své kandidátce Tomáše Hadžegu, který ale později o funkci přestal mít zájem.

Holobrada se o křeslo starosty neucházel kvůli práci ve vedení příbramské nemocnice, která ho značně zaměstnává. Zástupci koalice se tak nakonec domluvili, že starostou bude Vacek, který už osmitisícové město řídil v letech 1994 až 2002 a později byl místostarostou.
ODS má v novém zastupitelstvu pět křesel, ČSSD a TOP 09 získaly po čtyřech mandátech. STAN mají tři a hnutí ANO dva zastupitele. Po jednom křesle obsadí Otevřená radnice, KSČM a KDU-ČSL.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*