Stovky plechovek a motorek vyrazí za pár hodin na nejkratší Route 66 světa

V sobotu 28. dubna se „rozjede“ VII. ročník nejkratší Route 66 světa. V Příbrami na náměstí T. G. M. se sjede stovka výstavních plechovek a motorek. Pro širokou veřejnost bude připraveno občerstvení, automobilový simulátor nebo soutěž o nejlepší vystavený kousek.

A zde několik odpovědí na možné otázky.

Kdy a kde?
Akce začíná v sobotu v 10.00, kdy se začnou na náměstí T. G. M. sjíždět automobily i motorky. Ty budou zaparkovány a k obdivování až do 14.30, kdy se kolona vydá směr Milín.

Můžeme přijet se svým vozem / motorkou?
Registrace je stále otevřená, takže určitě ano. Ideálně se nyní registrovat, aby organizátoři věděli, kolik účastníků mají očekávat. I bez registrace však můžete dorazit. Registrace bude otevřena do přibližně 13.00.

Může se stát, že na náměstí nebude místo k zaparkování?
Ano. Ani náměstí T. G. M. není nafukovací. Pokud uznají organizátoři, že místa na náměstí již nejsou, tak budou účastníky posílat na přilehlá parkoviště.

Odkud kam povede trasa?
Trasa RT 66 povede z několikrát zmiňovaného náměstí T. G. M. přes Milínskou ulici, směr Milín, přes Brod, Lešetice, Slivici až k benzínové pumpě u Milína, kde dojde k otočce automobilů. Některé se budou vracet směr Příbram a jiná pojedou směr Strakonice / Praha.

Budou k dostání upomínkové předměty?
Organizátoři připravili několik druhů reklamních předmětů. Kromě nálepek a triček si můžete na památku pořídit klíčenku nebo placky. Všechny tyto předměty budou k dostání u informačního stánku Wheelabrator

Dojde k omezení dopravy?
Doprava by měla být bez výraznějších omezení. Z úst organizátorů jde prosba na účastníky akce, diváky i ostatní motoristy, aby došlo k dodržování plynulého a bezpečného provozu a také k obezřetnosti v okolí trasy – při vjezdech a opouštění RT 66.

Kde nejlépe zaparkovat?
Pokud se chytáte jako divák, tak ideálně zaparkovat mimo blízké okolí náměstí T. G. M. např. na parkovišti u nemocnice nebo na Rynečku.

Jaká bude probíhat na náměstí soutěž? A co můžeme vyhrát?
Všechny vystavené kousky budou mít svoje registrační číslo, které bude viditelné. Návštěvníci akce mohou hlasovat o nejlepší motorku i plechovku. Hlasovací lístky budou k vyzvednutí u informačního stánku. Z hlasujících pak budou vylosováni 2 šťastlivci, kteří získají a vyhrají automobil na víkend a další drobnější ceny.

Bude následovat večerní program?
Po skončení akce startuje v klubu Za 5 Dvanáct oficiální afterpárty. Zde budou znít motoristické songy a promítat se budou fotky z letošního ročníku.

Zdroj: red., autor: Vlastimil Ševr

Odpovědět

*