Stříbro z volejbalového Mistrovství republiky míří do Příbrami

tjbanikpříbram4Víkend plný napětí a dramatických zvratů, radostných okamžiků i slz, ale především volejbalu – takové bylo Mistrovství České republiky 2015 v kategorii starších žákyň, pořádané ve dnech 8.-10. května v Olomouci.

Děvčata volejbalového oddílu TJ Baník Příbram měla v letošní sezóně pořádně našlápnuto; do Olomouce navíc odjížděla s nemalými ambicemi – obhájit loňský titul Mistra ČR. A svou formu naše holky předvedly hned v úvodních utkáních proti TJ Ostrava a SK Hlincovka, která skončila shodně vítězstvím Příbrami 2:0. Druhý den pak se stejným výsledkem příbramská děvčata vyprovodila ze hřiště také Slavii VŠ Plzeň a Vavřinec Kladno. Jediný set v tomto hracím dni tak naše děvčata ztratila až ve vyčerpávajícím večerním zápase se Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Sice vydřené, ale přece vítězství nad Světlou znamenalo pro Příbram první místo v průběžném pořadí turnaje a jistotu účasti našeho týmu ve finálových bojích.

Turnajová matematika do nich v prvním semifinále postavila proti našim holkám PVK Olymp Praha A, tedy finálového soupeře Příbrami na Mistrovství ČR 2014. Pražanky dosud na turnaji předváděly skvělý volejbal a po loňském prohraném boji o zlato nám měli co oplácet. Příbramské volejbalistky ale byly v semifinálovém duelu k nezastavení – obětavou hrou v poli a přesným, tvrdým útokem první set přesvědčivě zvládly poměrem 25:15. Trenéři Olympu se marně pokoušeli střídáním i tie-breaky rozjeté Příbramačky přibrzdit, ale ani ve druhém setu pražské volejbalistky, hrající na hranici svých možností, náš tým nepřehrály. Vítězná Příbram tím postoupila do turnajového finále.

Finálový duel TJ Baník Příbram vs. VK KP Brno, odehraný na centrálním kurtu olomoucké haly, měl skvělou diváckou kulisu, již tradičně rozdělenou na moravský a český kotel. Naše holky v tomto utkání předvedly odvážný a obětavý volejbal, kterým na svou stranu dokázaly strhnout i brněnské fanoušky. O výsledku nakonec rozhodla hra vysokého brněnského bloku a trochu i docházející síly příbramských volejbalistek. Po dvou setech Brno zvítězilo 2:0 a stalo se tak novým Mistrem České republiky v kategorii starších žákyň pro rok 2015. Děvčata TJ Baník Příbram skončila na vynikajícím druhém místě, po jediném prohraném zápase v průběhu celého turnaje.

Poděkování za předvedený výkon a stříbrnou medaili pro TJ Baník Příbram patří hráčkám Karolíně Nové, Hance Dropové, Lence Drábkové, Denise Gahlerové, Báře Obrazové, Valerii Wagnerové, Daniele Podzimkové, Zuzaně Šmejkalové, Simoně Nové a Hance Kubové; a samozřejmě také trenérům Honzovi Prokopovi a Pavlu Kotěšovskému za jejich soustavnou a obětavou práci pro příbramský volejbal. Naše nahrávačka Lenka Drábková byla navíc individuálně vyhlášena nejlepší nahrávačkou turnaje, Denisa Gahlerová pak jako nejlépe podávající hráčka.

tjbanikpříbram5      tjbanikpříbram6

autor: Tomáš Dropa, zdroj: red., foto: Vojta Dropa

Odpovědět

*