Studenti OA a VOŠ Příbram na praxi v Londýně

OA_praxeVe dnech 8. 5. až 21. 5. 2016 se 13 studentů (9 z třetího ročníku ekonomického lycea, 3 z třetího ročníku obchodní akademie a jedna studentka z prvního ročníku vyšší odborné školy) zúčastnilo praxe v Londýně, která byla organizována v rámci projektu Erasmus+. Studenti, kteří byli předem informováni o svých pracovních pozicích, odlétali plni očekávání, co jim tato pracovní příležitost přinese, ale zároveň také plni obav z neznámého prostředí multikulturního Londýna.

V pondělí ráno začal jejich první pracovní den úvodním zaškolením ve zprostředkovatelské organizaci ADC. Studenti se představili v anglickém jazyce a poté obdrželi informace o tom, jak cestovat po tak obrovské metropoli, jakou je Londýn, jak se chovat a komunikovat na pracovišti a v rodinách. Důležitým mezníkem dne byla jejich první cesta do práce, kterou absolvovali po předchozí přípravě, jak se nejlépe na pracoviště dopravit. Odpoledne po návratu do ADC již mezi studenty panovala uvolněná atmosféra, sdělovali si své zážitky a plánovali prožití svého volného času v Londýně.

V úterý ráno studentům začal rutinní den v Londýně. Rozjeli se na svá pracoviště (knihovny, obchody, charitativní organizace, realitní kancelář), kde začínala jejich pracovní doba v 9:00 h nebo v 10:00 h dopoledne. Po osmihodinové pracovní směně s přestávkou na oběd se mohli věnovat svým naplánovaným aktivitám.

Pobyt v Londýně utekl jako voda a přišel čas hodnocení celé stáže. Všichni studenti tento pracovní pobyt ve světové metropoli zvládli v pohodě. Vrátili se domů se zvýšeným sebevědomím, že se dokáží domluvit v cizím jazyce, plánovat trasy a cestovat po tak velkém městě. Obohatili se o poznatky života na pracovištích, v rodinách a také trochu o zkušenosti s turistikou a poznáváním památek v centru velkoměsta.

Zdroj: red.

Odpovědět

*