Studenti OA na praxi v Německu

Stalo se již tradicí, že studenti OA a VOŠ Příbram vyjíždějí na svou odbornou praxi do zahraničí. Školní rok 2017/2018 nebude výjimkou, neboť se nám podařilo úspěšně předložit nový projekt Erasmus+ s názvem Odborná praxe v Německu a Velké Británii, v rámci něhož vyšleme do světa celkem 39 studentů.

První skupinka praktikantů již absolvovala stáž v Německu, konkrétně v termínu od 1. do 14. 10. 2017. S partnerskou školou BBS Idar-Oberstein si vzájemně vyměňujeme praktikanty od roku 2010 a do Německa jsme doposud, včetně říjnových stážistů, vyslali úctyhodný počet 50 českých studentů. Studenti ze třetích ročníků obchodní akademie a vyšší odborné školy vykonávali praxi ve firmách Globus, Globus Baumarkt, Buchhandlung Carl-Schmidt, Deutsches Edelsteinmuseum, Maurerdruck a na Finančním úřadu Idar-Oberstein. Při stáži sbírali odborné dovednosti a nové profesní zkušenosti a kromě pracovních povinností si užili i spousty zajímavých zážitků ve volném čase.

Další skupinka našich praktikantů se vypraví za dobrodružstvím v Německu v dubnu 2018. A jelikož naše výměna praktikantů s BBS Idar-Oberstein je vzájemná, i my přivítáme v Příbrami německé studenty, a to v červnu 2018.

Realizace mezinárodních projektů je jedním z nástrojů zkvalitňování výuky na naší škole. V září 2017 jsme získali Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě, který je určen školám, které v minulosti kvalitně organizovaly projekty mobility. OA Příbram byla jednou ze sedmi žadatelů, kterým se podařilo toto ocenění získat, 8 žádostí bylo zamítnuto. Díky tomuto úspěchu můžeme již v příštím roce využít zjednodušený postup pro podávání žádostí o grant Erasmus+ KA1, a pokračovat tak v úspěšné výměně praktikantů.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*