Studenti OA v Příbrami jezdí na praxi do Evropských zemí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Již šestým rokem hostila Obchodní akademie Příbram skupinku německých studentů z partnerské školy v Idaru-Oberstein. Od 29. 6. do 17. 7. 2015 vykonávalo šest německých studentů v tandemu se studenty OA třítýdenní odbornou praxi ve firmách CK Lucie, Halex, Herlin, Filamos, Finvest a v Knihovně Jana Drdy. Všem firmám bychom touto cestou chtěli srdečně poděkovat za dlouholetou spolupráci a perfektní péči o praktikanty.

Mezinárodní praxe realizujeme od roku 2009 ve spolupráci s koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM a na jeho financování se velkou měrou podílí program EU Erasmus+. Cílem Programu podpory odborných praxí je umožnit účastníkům získat nové profesní zkušenosti, poznat pracovní prostředí a zároveň také kulturu a způsob života v sousední zemi. Z tohoto důvodu je během celé praxe kladen důraz na zapojení praktikantů do běžných pracovních povinností, a aby vše probíhalo bez problémů a jazykových nedorozumění, jsou němečtí praktikanti vždy doprovázeni českými praktikanty, kteří mimo odborných dovedností skvěle procvičí své jazykové schopnosti.

Program podpory odborných praxí v Česku a Německu v letošním roce oslaví 15. výročí, díky tomu byl o naší letošní praxi natočen krátký dokument, který bude jako ukázka nejlepší praxe představen na konferenci v Drážďanech v září 2015, kde naši školu budou reprezentovat dva pedagogové a dva studenti. Jelikož se nám na poli mezinárodní spolupráce daří dlouhodobě, jsme rádi, že i v příštím roce budeme moci vyslat do Německa 12 studentů, kteří absolvují dvoutýdenní praxi ve firmách v Idaru-Oberstein. Kromě toho vycestuje 20 studentů OA na praxi do Londýna v rámci Klíčové akce 1 programu Erasmus+.

Autor: Lenka Lexová, OA a VOŠ Příbram, zdroj: red.

 

Odpovědět

*