Studenti OA získávají praxi v Německu

OAStalo se již tradicí, že studenti Obchodní akademie Příbram vyjíždí na odbornou praxi do zahraničí a ani letošní školní rok tomu nebude jinak. Díky projektu „Získávání pracovních zkušeností v Evropě“, který je podpořen grantem v rámci programu Erasmus+, mohlo v termínu od 18. 10. do 31. 10. 2015 vycestovat do německého města Idar-Oberstein 6 praktikantů.

Studenti třetího a čtvrtého ročníku se vydali sbírat odborné i jazykové dovednosti v místních firmách. Jejich útočištěm se na dva týdny staly firmy Globus, Papírnictví Schmidt, Tiskárna Maurer Druck, Finanční úřad a kancelář Odborné školy ekonomické BBSW, která je dlouholetým partnerem obchodní akademie a v projektu vystupuje jako zprostředkovatel odborných stáží.

Při praxi studenti většinou vykonávali základní administrativní úkoly v kanceláři, pracovali na počítači, vyřizovali poštu a třídili různou dokumentaci. Ti, kteří působili v maloobchodě, se učili komunikovat se zákazníky, či oceňovat zboží a pracovat v obchodě i ve skladu. Neméně velkou výzvou pro praktikanty bylo přežití v neznámém prostředí a zdolání jazykových bariér. Všichni obstáli se ctí, naučili se mnoho nových věcí a vyjádřili názor, že by se tam rádi vrátili.

S odbornou školou ekonomickou BBSW Idar-Oberstein si vzájemně vyměňujeme praktikanty již od roku 2010, za tu dobu jsme do Německa vyslali úctyhodný počet 29 studentů. Další skupinka studentů OA bude mít příležitost absolvovat takovouto praxi v březnu 2016, kdy se dostaneme na neuvěřitelný počet 35 stáží. Věříme, že tato tradice bude úspěšně pokračovat i v dalších letech a studenti naší obchodní akademie budou mít při hledání zaměstnání díky svým zahraničním zkušenostem konkurenční výhodu a také že jim praxe v cizí zemi rozšíří jejich osobní obzory.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*