Studentský život na OA aneb Co se dělo v září

11227887_1549008108657482_7707645665415914575_oEkotým

Dne 7. 9. 2015 proběhlo na OA školní kolo soutěže EKOtým. Studenti 4. ročníku se museli popasovat s náročným testem, připravit prezentaci na zadané téma, tu potom odprezentovat a obhájit svůj názor. Z šesti týmů byl nakonec nejlepší ten ze 4. C ve složení Markéta Kořínková, Martina Truhlářová a Aleš Pajer. A přesně toto naše vítězné družstvo se v pondělí 21. 9. 2015 zúčastnilo krajského kola soutěže EKOtým na OA Vlašim. Studenti opět museli prokázat své vědomosti v testu a pak obhájit své názory v prezentaci na zadané soutěžní téma. Studenti ze 4. C vybojovali 1. místo. Šťastni odjeli z Vlašimi, ovšem po příjezdu do Příbrami je čekala studená sprcha. Výsledky byly špatně sečtené a naši favorité “spadli” na 3. místo. Nevadí, i tak je to krásné umístění a postupují do celostátního kola. Budeme jim fandit a přejeme hodně štěstí

Burza práce

Ve čtvrtek 17. 9. 2015 se v prostorách Úřadu práce v Příbrami uskutečnil 1. ročník Burzy práce, jejímž cílem bylo představení nabídky pracovních příležitostí v okrese Praha – západ, Beroun, Příbram a Benešov absolventům středních škol v regionu, zájemcům o práci z regionu a uchazečům o práci registrovaným na ÚP ČR. Práci nabízely firmy v oborech strojírenství, gastronomie, sociální služby, logistika, autodoprava, administrativa a další. Současně se na akci představily některé střední školy z regionu. I Obchodní akademie Příbram zde měla svůj stánek, na kterém potencionální uchazeči o studium mohli získat kompletní informace o naší škole, výuce, odborných předmětech i zahraničních projektech. Studenti druhých, třetích a čtvrtých ročníků OA se burzy zúčastnili jako návštěvníci a prohlédli si nabídku regionálních zaměstnavatelů. Akce byla pořádána pod záštitou Okresní hospodářské komory Příbram a pro studenty byla přínosná a podnětná.

Konference TANDEM v Drážďanech

Obchodní akademie Příbram od roku 2009 intenzivně spolupracuje s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem Plzeň, díky kterému jsme doposud mohli vyslat 23 českých studentů do partnerské školy BBSW Idar-Oberstein a recipročně přijmout  28 německých studentů na praxi v Příbrami. Program podpory odborných praxí v letošním roce oslavil 15. výročí. Na slavnostní akci, která se konala v Drážďanech dne 23. 9. 2015, byli z naší školy pozváni dva pedagogové a dvě studentky. Konference se zúčastnilo celkem 120 návštěvníků, mimo ředitelů škol, učitelů a bývalých praktikantů přijali pozvání i zástupci národních agentur v Čechách a Německu a další významní činitelé v oblasti vzdělávání mládeže. Součástí zajímavého programu bylo představení krátkého filmu, který byl natočen jako ukázka nejlepší praxe v červnu a červenci 2015 při poslední stáži německých studentů v Příbrami. Hlavními aktéry tedy byli studenti naší školy a partnerské školy v Německu. Kromě toho Obchodní akademie Příbram prezentovala své dosavadní zkušenosti na informačním panelu, který obsahoval fotodokumentaci a tiskové zprávy z již uskutečněných stáží, jejichž počet se vyšplhal na úctyhodné číslo deset.

Mezinárodní fórum mládeže v Polsku

V pondělí 21. 9. 2015 vycestovalo na týdenní pobyt 6 studentů 4. ročníku do Opole na mezinárodní konferenci zemí tzv. čtyřdohody – ČR, Polsko, Německo, Francie. Cílem konference je umožnit mladým lidem reálnou participaci na veřejném životě a demokratickém rozhodování. Projekt je podpořen grantem programu Erasmus+ Klíčová akce 3. Realizátorem projektu je Středočeský kraj. Studenti po celou dobu opravdu pilně pracovali, diskutovali a hledali správná řešení daných problémů, ale ve volném čase si pobyt v Polsku určitě užili.

Autoři: Iva Čápová, Lenka Lexová, zdroj: red.

Odpovědět

*