Svatohorská šalmaj

Dovolujeme si Vám připomenout sobotní Příbramskou svatohorskou šalmaj. Přijměte pozvánku do historického dobového průvodu, který z náměstí T. G. Masaryka vyrazí v sobotu 9. září o půl desáté dopoledne.

Průvod projde Pražskou ulicí směrem na Svatou Horu k uvítání historické postavy arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Zahajovací ceremoniál na nádvoří Svaté Hory zahájí celodenní veselí, které bude končit ve 23 hodin. Připravený program bude rychle plynout na dvou zastřešených scénách se zvukovým a světelným parkem. Dobově odění moderátoři seznámí diváky s historií významného poutního místa i královského města Příbram.

„Přijďte se s námi přenést do dob dávno minulých, odpoutat se od všedních starostí a užít si tuto již tradiční městskou slavnost,“ srdečně zve místostarosta města Příbrami Václav Švenda  s doplněním, že úhradou vstupenky navíc návštěvníci akce podpoří i dobrou věc, kdy výtěžek ze vstupného poputuje potřebným.

V rámci doprovodného programu slavností se také uskuteční Běh hasičů do Svatohorských schodů a na příbramském nádraží Den železnice.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

 

Odpovědět

*