Taneční centrum R.A.K.

Chcete se naučit tančit a být součástí přátelského kolektivu a příjemného prostředí? Chcete vynaložit síly k získání úspěchů a ocenění nebo si pouze přijít zatančit pro radost? Máte příležitost.

Taneční centrum R.A.K. působí v Příbrami od roku 2015, a to v prostorách 6. ZŠ Příbram. Zakladatelem TC R.A.K. je choreograf a tanečník Jan Liška, který se pravidelně účastní se svými svěřenci tanečních soutěží po celé české republice od roku 1992. Od roku 2000 je pravidelným účastníkem Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Začít tančit u nás může opravdu každý a nemusíte mít obavy – podmínkou pro přijetí nejsou žádné talentové zkoušky ani konkurzy. Jediné, co potřebujete, je chuť a zájem tančit. Nejen taneční zkušenosti nejsou rozhodující. Taneční centrum je rozdělené na tři věkové kategorie. V nabídce jsou kurzy jak pro ty nejmladší od 4 let, tak i pro dospělí – i ti si zde jistě přijdou na své. R.A.K. zkrátka otevírá možnosti širokému spektru uchazečů. Každý z nich se poté sám může rozhodnout, zda je cílem jeho snažení prezentovat se na již zmíněných tanečních soutěží nebo zda zůstane pouze u příjemného zpestření všedního dne a odreagovaní se od stresu, který je všude kolem nás. Protože tanec to opravdu dokáže.

Jednotlivé taneční složky jsou o kapacitě maximálně 24 tanečníků. Nutno podotknout, že i přesto, že se specializujeme především na skupinové tančení, každý z našich lektorů má k tanečníkům individuální přístup. Snaží se pracovat jak se skupinou, tak s jednotlivým tanečníkem, jakožto originální osobností, jejíž taneční styl napomáhá vyvíjet. Na lekcích se naučí ovládat rytmus, kondici, techniku, vnímat hudbu a v neposlední řadě vazby, které se
skládají z jednotlivých tanečních prvků. To vše má možnosti poté uplatnit ve stavbě choreografie, která se z těchto elementů skládá. Každá choreografie má svůj námět a samozřejmě také stylové zaměření. Právě s tímto celoročním snažením se skupina prezentuje na soutěžích.

Svým zájemcům v Příbrami nabízíme taneční styl show dance. Show dance je pro představu muzikálové tancování.

Pokud se budete chtít stát součástí našeho dění můžete se zúčastnit vy i vaše děti. Přijďte se podívat na ZÁPIS 4. a 5. září od 14:00 do 18:00 hodin na 6. ZŠ Příbram. Ulice Bratří Čapků 279

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*