Testovaný kanonýr Fořt: Centry od Zemana a Pilíka jsou parádní

Pozitivní úsměv navzdory únavě vyzařoval z útočníka Pavla Fořta, který přišel na testy do Příbrami po angažmá v bratislavském Slovanu. Ex-slávistickému šutérovi se navíc v přípravě daří i střelecky.

Pavel Fořt

Pavle, jak se ti trénuje po týdnu, kdy jsi v Příbrami?

Je to super, jsem tu spokojený. Jsem moc vděčný, že zde můžu trénovat. Dostávám hodně do těla, protože nějaká kila po vánocích musí dolů, takže těchto prvních deset dní bylo těžších. Už se začíná na mě únava projevovat, protože jsem začal později oproti ostatním klukům. Doufám, že jsou spokojeni i trenéři.

Už ve druhém zápase jsme viděli tvoji excelentní spolupráci s Martinem Zemanem, kdy z jeho centru jsi dal už druhý gól v přípravě. Jak si tuhle souhru pochvaluješ?

Musím říct, že už dlouho jsem takový centry nedostával. Opravdu pěkný! Zemáček tu levačku má skvělou, z druhé strany pak Pilík. Na standardní situace z obou stran lze říct jen: ´Klobouk dolů´. Nebyl jsem dlouho v nějakém týmu, kde by byli takoví hráči na rohy či trestné kopy. Pro mě, útočníka, který z takových centrů těží, je to paráda.

Ve druhé půli proti Sokolovu jsi najednou měl kolem sebe samé mladé dravce. V tu chvíli jsi je převyšoval věkově, ale i zkušenostmi. Jak to šlo s nimi?

Mladí kluci jsou tady šikovní. Musím říct, že třeba s takovým Suchanem, se kterým nastupuji každý zápas, se mi hraje hodně dobře. Už jsem ten druhý poločas byl víc unavený, moc jsem to nedával a mladým jsem úplně nepomohl. Věřím, že jim pomůžu v dalších zápasech. I tak jsme mohli dát ve druhé půli čtyři góly, všichni hráli dobře.

Jaká je aktuální dohoda s vedením, za jakých podmínek zde budeš dál působit?

Zatím nemáme žádnou, trénujeme a uvidíme. Záleží i na trenérech, jestli budou chtít, abych tu zůstal. Je na to čas. Pro mě jsou prvořadé tréninky, dostat se do kondice, abych vůbec byl schopný hrát v Příbrami, protože všichni jsou tu naběhaní. Je to tu náročné a zatím se musím dostat do pohody, abych mohl fungovat.

Zdroj: fkpribram.cz, foto: red

Odpovědět

*