To je náhoda. Jména prvních tří středočeských novorozenců zní: Nikola (chlapec), Nikola (dívka) a Nikolas.

Tak jako minulý rok, i letos  se narodilo první dítě středních Čech opět v Mladé Boleslavi. Chlapeček Nikola přišel na svět necelou hodinu po půlnoci. Několik minut po něm se narodila v hořovické nemocnici holčička, které dali také jméno Nikola. Jméno třetího letošního středočeského novorozence zní také podobně, jmenuje se Nicolas a narodil se v Kolíně.

“Necelou hodinu po půlnoci se porodními sály Klaudiánovy nemocnice rozlehl křik prvního letošního miminka. Na svět přišel kluk Nikola s mírami 50 centimetrů a 3550 gramů. Maminka z Mladé Boleslavi do porodnice jela na Silvestra večer, několik hodin se tedy nevědělo, zda miminko bude prvním letošním nebo naopak posledním loňským,” uvedla mluvčí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Kamila Hamáčková.
Poslední dny roku 2014 nebyly podle ní v porodnici rušné. Na Silvestra se tam narodilo jediné miminko.

Druhé miminko se narodilo v Hořovicích

Druhým letošním středočeským narozeným miminkem je holčička Nikola z Hudlic na Berounsku. Ta se narodila v hořovické nemocnici krátce po 1:00. Maminka i holčička jsou podle personálu v pořádku, Nikola váží 2650 gramů a měří 46 centimetrů.

Třetí místo má miminko z Kolína

Třetí miminko ve středních Čechách se narodilo v Kolíně, chlapeček Nicolas přišel na svět krátce po 3:00. Další děti se během noci narodily ještě v Benešově, Mělníku, Kladně nebo v Příbrami.

Zdroj: red.

Odpovědět

*