TOP 09: Příbramští zastupitelé nejsou loutky

TOP 09K současné situaci na radnici se vyjádřil i koaliční partner Hnutí ANO – TOP 09. Jaké má stanovisko k posledním krokům nového vedení? Přinášíme Vám oficiální vyjádření této strany.

Tisková zpráva strany TOP 09:

Výsledky komunálních voleb v Příbrami jednoznačně ukázaly, že lidé chtějí změnu. Skladba koalice z hnutí ANO a TOP 09, koaliční smlouva i programové prohlášení tuto změnu vystihují a posouvají k realizaci v průběhu celého volebního období. Z tohoto pohledu stojí nově zvolení zastupitelé za ANO a TOP 09 na jedné straně. Všichni máme společný cíl. Změnit svou prací přístup města k občanům a následně občanů k městu. Nelze však zastírat, že tento záměr v současnosti brzdí osobní neshody uvnitř hnutí ANO.

Veřejnost má právo na to, aby se v Příbrami pohnuly věci dopředu a začal se realizovat společný koaliční program. ANO tedy musí najít takové řešení, které bude konvenovat s koaliční dohodou a jež povede ke snížení pnutí mezi zastupiteli vítězné kandidátky.

TOP 09 Příbram sleduje současné dění se znepokojením, to ale nic nemění na skutečnosti, že zastupitelé jsou nadále připraveni pracovat v rámci dohodnuté koalice a že koaliční uspořádání považují za současnou nejlepší variantu pro Příbram. Zástupci TOP 09 jsou také připraveni podílet se na společném řešení. To nyní spatřují pouze v jediné věci – v jednání v koalici i uvnitř hnutí ANO. Za obzvláště nešťastné považujeme přestřelky v médiích, které tyto spory rády zprostředkovávají, ale v důsledku jen prohlubují nedorozumění.

Současný stav nepůsobí dobře na veřejnost, ale vyjadřuje fakt, že příbramští zastupitelé nejsou loutky, které neumí vyjádřit svůj názor. To je velmi dobré zjištění a velký příslib do budoucna, že Příbram bude spravována s velkým zájmem a osobní zodpovědností.

Již jsme učinili několik úspěšných prvních kroků – podepsání koaliční dohody, úspěšné jednání v rámci koalice, podepsání programového prohlášení, volba starosty. Ukázali jsme, že současná koalice je životaschopná a oba partneři mají k sobě úctu a respekt. Věříme, že personální rozpory se dříve či později vyřeší a na počáteční úkrok stranou se bude vzpomínat jako na peripetii, která sice nebyla potřeba, ale která nás společně posílila.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*