Trenér brankářů Průša: Byl jsem velice mile překvapen podmínkami v příbramském klubu

kouc_Prusa_pTrenér brankářů 1.FK Příbram Pavel Průša má za sebou bohatou hráčskou kariéru a v pozici trenéra si s Viktorií Plzeň vyzkoušel také Ligu mistrů. Pohovořili jsme s ním o příbramském klubu i o působení v jiných týmech.

Jak jste se k trénování brankářů dostal?

Po ukončení ligové kariéry jsem chytal ještě třetí ligu a to do 37 let. V té době mě oslovil trenér František Plass, zda bych nechtěl trénovat brankáře v Blšanech. Do Blšan jsem přišel v roce 2002 a dvě sezony, kdy jsem trénoval mládež, jsem se s rolí trenéra brankářů seznamoval. Byla to pro mě velká zkušenost. Poté jsem dostal nabídku jít trénovat k blšanskému A týmu, který v té době vedl trenér Michal Bílek a Zdeněk Frťala. V Blšanech jsem působil do roku 2006, dalším mým angažmá bylo trénování brankářů v plzeňské Viktorii ligového A týmu.

Největší úspěchy jste slavil právě s Plzní, jaké to bylo, když jste dostal nabídku pracovat v Plzni?

Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl v Plzni trénovat, a to ani v době, když jsem tam hrál druhou ligu. Za nabídku jsem byl velmi rád. V době, když jsem do Plzně přicházel, tak se budoval nový tým, který později slavil úspěchy. Ve Viktorii Plzeň jsem strávil skoro sedm let, prošel jsem nejen A týmem, ale také všemi mládežnickými kategoriemi. Na angažmá v Plzni nikdy nezapomenu, protože jsem zažil s klubem velké úspěchy a to nejen ziskem dvou titulů mistra ligy, ale především tím, že jsem mohl zažít atmosféru Ligy mistrů a Evropské ligy. Zahráli jsme si například s Manchesterem City a Atlétikem Madrid.

Fotbal (2)Překvapilo vás něco po příchodu do příbramského klubu?

Velice mile jsem byl překvapen podmínkami, které jsou tady velmi dobré. Je zde kvalitní zázemí, aby tu vyrůstali jak dobří hráči, tak brankáři. Jsem rád, že jsem součástí tohoto klubu, a moc si toho vážím, jsou tady dobří lidé.

Nedávno skončila zimní příprava, měli brankáři nějaké speciální tréninkové plány?

Musí mít svou speciální přípravu, kterou jsme předtím probrali s trenéry. Fáze jsme rozdělili na společnou přípravu celého týmu a na individuální tréninky pro brankáře.

Jak se dopředu na tréninky připravujete?

Přibližně týden dopředu mám s trenéry připravený tréninkový plán, který se pak upravuje podle času, aby byli brankáři připraveni na další tréninky nebo na zápasy.

Liší se tréninky podle soupeře, s kým hraje mužstvo?

Samozřejmě by tam neměl být rozdíl. S brankáři hodně mluvím a snažím se probrat situace, které by mohly nastat. Nikdy se mi nestalo, že by přišel brankář a řekl mi, že hrajeme s lepším týmem, zda bych ho mohl lépe na zápas připravit.

Zdroj: fkpribram.cz – Tomáš Větrovský, foto: red

Odpovědět

*