Tři středočeské obce v lednu čekají dodatečné komunální volby

V Bukovanech na Příbramsku, Petkovech a Prodašicích na Mladoboleslavsku se v lednu budou konat dodatečné komunální volby. Ve všech třech středočeských obcích dnes byly podány kandidátní listiny, do říjnových komunálních voleb se přitom dostatečný počet kandidátů nepřihlásil.

Petkovy nyní v náhradním termínu podaly dvě kandidátky a Prodašice jednu. Bukovany na Příbramsku mají 11 kandidátek, na každé je však jen jedno jméno. ČTK to řekly Marie Bičáková z mladoboleslavského magistrátu a mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová. Nový termín komunálních voleb je stanoven na 31. ledna 2015.

V Petkovech na Mladoboleslavsku se před říjnovými komunálními volbami ze sedmi bývalých zastupitelů tři rozhodli, že se letošních voleb nezúčastní, obec s asi 300 obyvateli za ně poté marně hledala náhradu. Nyní z této obce registrační úřad v Mladé Boleslavi eviduje dvě kandidátní listiny, z toho jedna pouze s jedním jménem. Také v Prodašicích na Mladoboleslavsku v říjnu komunální volby nebyly. Podle jednoho ze zastupitelů to bylo kvůli nedostatečné informovanosti o termínu podávání přihlášek od vedení města. Prodašice v náhradním termínu zaregistrovaly jednu kandidátku. “V obou obcích převládá sdružení nezávislých kandidátů,” řekla ČTK Bičáková.

Nové volby se budou 31. ledna konat také v Bukovanech na Příbramsku. Podle mluvčí příbramské radnice Pavlíny Svobodové bylo nově podáno 11 kandidátních listin, přičemž na každé je jeden nezávislý kandidát. Problémy by podle mluvčí mohly nastat, pokud by někdo odstoupil, protože by nebyl k dispozici žádný náhradník. Bukovany mají pětičlenné zastupitelstvo.

Ve všech třech obcích byl ministrem vnitra jmenován správce, který bude mít vedení obce na starost až do ustavujícího zasedání nového zastupitelstva.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*