UFC: Pudilová prohrála na body. I komentátoři očekávali minimálně remízu

unnamed-1Lucie Pudilová právě dobojovala proti švédské Lině Länsberg, kde se opakovala historie. Lina porazila českou zápasnici na body. Vzhledem k průběhu ovšem i komentátoři očekávali, že zápas dopadne minimálně remízou. Lucka Lině zmasakrovala obličej.

Zápas odstartoval vzájemným klinčem, kdy se Länsberg snažila Pudilovou natlačit na klec. Už po minutě a půl rozhodčí ukončil boj u klece a obě zápasnice postavil na střed. Tam se Pudilové podařilo Linu zasáhnout direktem dvakrát přední a třetím úderem trefila Länsberg zadní rukou.

Länsberg se opět pokoušela o klinč, z čehož se Pudilová dostala a zatlačila Linu na střed, kde byla po celou dobu zápasu rozhodně silnější. Lina se opět pokusila o klinč na klec, ale tam ji nakonec natlačila sama Lucka. Následně se boj přesunul do středu oktagonu, kde Pudilová zasáhla linu nohou.

Lansberg se pokusila strhnout boj k zemi, ale Lucka se ubránila a tvrdými direkty ji zatlačila do klece. Länsberg ji to vracela útoky koleme, pak i loktem. První kolo skončilo opět v klinči u klece.

2. kolo

Lina na Lucku zaútočila, ta se jí vysmekla a začala pořádná přestřelka, kde si obě vyzkoušeli kop na hlavu té druhé. Lucka se z toho dostala a překazila Lině snahu o neatraktivní zápas u klece, načež pokračovala útoky. Lina je opětovala a obě několikrát rozdaly i inskasovaly. Lucka se snažila udržet boj uprostřed oktagonu, několikrát šampionku Skandinávid tvrdě zasáhla. Ta se naopak pokusila na Lucku tlačit a neustále chtěla na klec. Lucka ji několikrát tvrdě zasáhla. Lina se chtěla ubránit a vzala Lucku do klinče a poprvé úspěšně provedla take down. Boj se tak poprvé v zápase přesunul na zem, kde se Lucka bránila útokům. Lina se snažila využít své pravice, ale moc se jí to nedařilo.

3. kolo

Třetí kolo Lucka zahájila mohutným nátlakem. Lina zkoušela klinč, ale od Lucky inkasovala a utrpěla těžké zranění v obličeji. Länsberg si byla vědoma, že musí zabrat a natlačila Lucku opět na klec. Tam nevydržely dlouho a boj se přesunul do středu oktagonu. Lucka se pokoušela o KO, když nandala Lině tvrdé rány. Té se už z obličeje valil proud vody. Poslední minutu a půl Lucka útočila ve středu a v útocích nepřestávala. Länsberg byla hodně raněna, ale zápas vydržela až do konce.

Ač i moderátoři Nova Sportu očekávali minimálně remízu, opak byl pravdou. Rozhodčí zvedl ruku Liny, což nikdo nečekal. Lucie tak stejně jako ve Švédsku prohrála nad Linou na body. O tomto výsledku se bude v MMA světě dlouhou spekulovat.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*