Už zítra se uskuteční Festival živých soch. Sjedou se lidé ze všech koutů republiky

Dlouho očekávaná akce je tu. Už zítra se v Pražské ulici a na náměstí TGM v Příbrami uskuteční Festival živých soch. K vidění bude celkem 28 soch na dvaceti stanovištích.

Od 9 hodin ráno až do samého poledne můžete procházet pražskou ulici a kochat se uměním, které v našem státě nemá zatím až takovou tradici, jako v zahraničí. Od hostesek si vyzvednete u pódia nebo u některých soch soutěžní kartičku a zároveň můžete hlasovat o tom, jaká se Vám líbí nejvíce. Celkové vyhlášení nejlepší sochy potom proběhne kolem poledne nahoře na Václavském náměstí.

,,Ozývají se lidé ze všech koutů republiky, že si udělají výlet do Příbrami na sochy a spojí s tím návštěvu dalších významných příbramských míst. Tato akce je určitě velkou podporou pro příbramský cestovních ruch,“ řekl za VDN promo Petr Větrovský. Sochy budou v centru Příbrami rozmístěné celkem na dvaceti stanovištích a budou připraveny se se všemi ochotně vyfotografovat.

Předpověď počasí je zatím velice přívětivá. Z veder posledních dní se má ochladit na podzimních 12 stupňů, s jasnou až skoro jasnou oblohou, což je pro procházku v mikině s teplou kávou úplně ideální.

 

Mapa rozmístění soch

 

Zdroj: red.

Odpovědět

*