V bývalém dobříšském kině by se mohlo opět promítat

kinoV novém společenském domě v Dobříši na Příbramsku, který má vzniknout přestavbou bývalého kina, by měl být sál asi pro 200 diváků. Radnice uvažuje o pořízení skládacího jeviště, podobného jako mají v Rožmitále pod Třemšínem, a chce využívat sál i jako kino. Snímky by se mohly přenášet na plátno pomocí dataprojektoru, nepůjde rozhodně o konkurenci pro pražská multikina, řekl ČTK starosta Stanislav Vacek (STAN).

Plány na přestavbu bývalého kina, v němž už se řadu let nepromítá, nechalo zpracovat ještě minulé vedení města. Počítalo se s tím, že se do zrekonstruovaných prostor přesune knihovna. Nynější radnice chce objekt přestavět na společenský, respektive spolkový dům. Jeho budoucí podobu konzultovala se zástupci více než dvou desítek místních sdružení a spolků, které v devítitisícovém městě působí, například s modeláři, okrašlovacím spolkem nebo představiteli Orla a Sokola.

Kromě velkého sálu by podle Vacka uvítali dvě klubové místnosti s přilehlými sledovacími prostoty a restauraci s venkovním posezením. Tyto požadavky se mají nyní dopracovat do studie přestavby. “Potom bude následovat zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, kde už by měly být všechny tyto požadavky podchyceny,” uvedl starosta.

Radnice hodlá v říjnu nebo listopadu požádat o dotaci z Integrovaného operačního programu, a pokud s žádostí uspěje, příští rok kino přestavět. Náklady by podle starosty měly být do 25 milionů korun.

V dobříšském kině se nepromítá asi deset let a lidé jezdí za filmy většinou do Prahy. Bývalé kino přestavují například i ve Voticích na Benešovsku, nově z něj má být multifunkční centrum, které bude sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí pro lidi z města i širšího regionu. Kompletní rekonstrukce si vyžádá kolem deseti milionů korun, většinu nákladů zaplatí Evropská unie.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*