V. nedělní přejezd české Route 66

Route 66Již tuto neděli 17. 4. bude možné na příbramském náměstí T. G. Masaryka zažít neobvyklou podívanou. Jako každoročně, i letos náměstí obsadí desítky motorkářů a majitelů podivuhodných automobilů (nebo-li plechovkářů), kteří se zúčastní přejezdu české Route 66.

Cílem každoročních přejezdů české Route 66 je poukázat na společenský problém předobrazu divokého nezkrotného a mnohdy zákony porušujícího motorkáře. Výsledkem je negativní veřejné mínění o motorkářích, kde motorkář = kriminálník, což v silničním provozu způsobuje krizové a zkratkovité jednání zejména ze strany plechovkářů! Řešením tohoto problému je společný přejezd po české silnici 66. Motorkáři společně s plechovkáři slavnostně zahájí motoristickou sezónu spanilou jízdou po silnici se shodným číslem s nejslavnější silnicí světa – U.S. Route 66. Společně tím médii živený stereotyp a klišé sami zboří!

Česká Route 66 měří necelých 8 km a nelze říci, že by šlo o významně dlouhý rovný úsek, jako je tomu u nejslavnější silnice světa Mother Road – Route 66 v Americe. Po české Route 66 si užijete rozmanitý výhled nejen na krajinu. Projet českou Route 66 je sice krátký, ale zato intenzivní zážitek.

Zatím jsou potvrzeny například vozy Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Shelby Cobra, Jeep Wrangler a spousta dalších. Přijedou i motorkáři na Harley Davison!

Program akce

10:00   příjezd účastníků na náměstí. T. G. Masaryka v Příbrami

11:00   slavnostní zahájení akce starostou města Příbrami p. Jindřichem Vařekou a moderátorem Janem Pastorem

13:00   cena Tomáše Zidlera za nejhezčí plechovku a za nejhezčí motorku

13:15   seznámení se s průběhem a organizací přejezdu ze strany organizátora

13:30   odjezd – trasa 18 km do Milína a zpět

14:10   volný program, poděkování

15:30   ukončení akce moderátorem

16:00   zakončení akce

Po celou dobu akce bude možné si vychutnat stylové občerstvení s nejlepšími burgery, horkou i ledovou kávu z tříkolky Paggio, poslechnout si stylovou muziku nebo se projet kabrioletem po české Route 66. Chybět nebude ani půjčovna a obchod s retro šaty a doplňky z 20.  50. let.

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

Odpovědět

*