V  Obořišti se oslavilo výročí republiky

V pátek proběhl v kostele sv. Josefa v Obořišti koncert k výročí 100 let české státnosti Ve Středočeském kraji. Zazpívala zde Jitka Zelenková, Lucie Bílá a Marta Kubišová za doprovodu kapely Petra Maláska.

Páteční koncert byl poslední ze série 4 koncertů k výročí republiky ve Středočeském kraji. A bylo o co stát. 600 diváků v malebném kostele sv. Josefa přihlíželi bravurním pěveckým vystoupením. Mezi nimi byli i studenti středních škol zřizovaných Středočeským krajem, kteří dostali vstupenky pro podporu vzdělávání. Návštěvníci se zároveň od moderátorky dozvěděli, jak republika vznikla a že jsme se málem stali monarchií.

Jako první zazpívala Jitka Zelenková, která slaví půl století na scéně. Jitka sklidila obrovský potlesk. Vždyť na svém kontě má několik nestárnoucích hitů. Dále vystoupila Lucie Bílá, která v kostele zpívala už minulý rok. Právě ta byla opět zřejmě největším tahákem. Návštěvníci slyšeli mix vánočních a klasických songů.

Poslední na pódiu vystoupila Marta Kubišová, která je s naší republiku ze všech zmíněných asi spjata nejvíce. Jak řekl Jan Kraus, je to živá česká vlajka. Marta přicházela za velikého potlesku a stand upu všech návštěvníků, a další bouřlivý potlesk se rozjel hned jak začala zpívat píseň Modlitba pro Martu. Na závěr zazněla v podání Marty Kubišové česká státní hymna.

Na koncertě se zároveň splnil sen paní Jarmile z domova pro seniory světlo, která měla touhu setkat se s Lucií Bílou. Tento projekt zrealizoval nadační fond VDN splň si sen spolu projektem Českého rozhlasu – Ježíškova vnoučata. Zde se můžete podívat na video:

Koncert v Obořišti s vánočním nádechem byl díky Středočeskému kraji a díky agentuře VDN promo, která koncert realizovala, nezapomenutelný. Měl vše, co správný koncert má mít.

Zdroj: red.

Odpovědět

*