V Příbrami proběhl 19. ročník fiktivních firem!

Veletrh fiktivních firem „Podzimní Příbram“

Ve dnech 9. a 10. 11. 2016 pimg_4118urobíhal na OA a VOŠ Příbram 19. ročník veletrhu fiktivních firem. První den, tedy ve středu 9. 10. 2016, byly na programu prezentace firem. Představilo se jich 17 z různých škol: OA a VOŠ Příbram, ISŠ HPOS Příbram, Střední průmyslové školy dopravní Plzeň, SOŠ a SOU Písek, SOŠ a SOU Hořovice, Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Sedlčany.

Odborná porota byla opravdu nezávislá a objektivní, neboť jejími členy nebyli lidé ze školství, ale z ekonomického oboru. V komisi zasedla paní Irena Karpíšková, ředitelka OHK Příbram, pan Ing. Milan Matějka, ředitel ČSOB, pobočka Příbram a pan Ing. Ivan Slačík, majitel účetní firmy.

Porota určitě neměla jednoduchou práci, neboť hodnotila grafické provedení prezentace, ústní projev soutěžících, celkový estetický dojem a dodržení časového limitu max 10 minut. Prezentace v anglickém jazyce nebyla v podmínkách soutěže, ale určitě i k tomuto vystoupení porota přihlédla. Výsledky této první soutěže byly vyhlášeny až druhý den, a tak ten první skončil v očekávání a napětí.

Druhý den, tedy 10. 11. 2016, proběhl premiérově v příbramské sokolovně. Proto i pro pořadatele přinesl několik nervových otřesů a plno otázek, jak vše dopadne. K zahájení došlo přesně v 9 hodin. Ale to už na parketu byly připraveny stánky v plné parádě. A bylo jich 26, takže se dala očekávat nákupní horečka. Moderování celé akce se ujali naši dva absolventi Martin Řezáč a Matěj Pajma. Přivítali hosty, pozvání přijal místostarosta Města Příbrami Mgr. Václav Švenda, zástupkyně CEFIFu Bc. Hana Mrázková, ředitelka OHK Příbram Irena Karpíšková, za příbramské firmy Ing. Vladimír Králíček, majitel firmy JKR, za Unii rodičů Drahoslava Bosáková, absolventi Ing. Michal Tošovský, Ing. Michal Blažek, Bc. David Kyselák a další významní hosté.

Následovalo krátké kulturní a sportovní osvěžení v podání Kristýny Pacovské ze sportovního klubu Oxygen, Veroniky Žofkové, studentky 1. ročníku EL, Jaroslava Čápa a národopisného folklórního souboru Kamýčan. Všichni účinkující si vysloužili obrovský potlesk. A pak už přišla na řadu paní ředitelka OA a VOŠ Příbram RNDr. Marcela Blažková, která zahájila veletrh a tím i čilé obchodování, které trvalo téměř do 13. hodiny. Kromě hostů navštívila veletrh i široká veřejnost, především žáci devátých ročníků základních škol. Možná, že jim tento zážitek pomůže při rozhodování, kam jít dál studovat.

Před 13. hodinou napětí vrcholilo. Přistoupilo se k vyhlašování vítězů. Prezentaci firem z prvního dne vyhrála firma AlfaFit, s.r.o. z OA a VOŠ Příbram. Druhý den se nejlepší obchodující firmou stala firma CK COCO z ISŠ HPOS Příbram, na 2. místě skončila opět firma AlfaFit, s.r.o. a na 3. místě firma Drunk Taxi. Jako bonus proběhla i tajná soutěž o nejlepšího prodejce. Tím se letos stal Václav Jiří Velát z firmy KANA, s.r.o. z OA a VOŠ Příbram.

Na závěr se sluší poděkovat všem hostům, kteří podpořili veletrh, a poblahopřát nejen vítězům, ale všem zúčastněným, neboť všichni se snažili ze všech sil a odvedli výbornou práci. Již nyní se těšíme na jubilejní 20. ročník veletrhu fiktivních firem „Podzimní Příbram“.

Mgr. Iva Čápová

Zdroj: red.

Odpovědět

*