V Příbrami se konala sbírka potravin pro potřebné. Jak byla úspěšná?

Národní potravinová sbírka se v Příbrami konala již po druhéFarní charita Příbram se společně s příbramskou prodejnou Tesco v sobotu 22. listopadu zapojily do Národní potravinové sbírky 2014. Během ní mohli lidé v příbramském supermarketu na Zdaboři nakoupit a následně darovat jídlo potřebným. Během celého dne se nakonec v Příbrami podařilo vybrat 1550 kg potravin. Garantem sbírky byla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková.

V České republice se letos při Národní potravinové sbírce vybralo celkem 173 tun potravin – téměř třikrát více než vloni. Nakupující za jediný den darovali 146 tun (vloni 55 tun), firmy navíc přispěly 25,5 tunami (vloni 11 tun). A na internetu přes server damejidlo.cz lidé darovali v přepočtu další 1,6 tuny jídla. Pro představu, celkové vybrané množství se rovná přibližně 350 tisícům porcí jídla.

„Počet lidí v Příbrami, kteří potřebují využívat potraviny z potravinové banky, neustále stoupá – jedná se přibližně o 20 procent populace Příbramska. Tuto skupinu tvoří především matky samoživitelky, lidé bez domova nebo senioři,“ informovala již dříve místostarostka Alena Ženíšková, koordinátorka a garant sbírky.

A jak samotná sbírka v Příbrami probíhala?

Nakupující dostali informaci o sbírce prostřednictvím letáčkuLidé nakoupili dle vlastního výběru trvanlivé potraviny, které po zaplacení předali za pokladnami pracovníkům Charity Příbram a dobrovolníkům. Akce začala v osm hodin ráno a skončila v osm hodin večer. Dobrovolníci u vchodu rozdávali veřejnosti letáčky se seznamem konkrétních vhodných potravin. V tomto seznamu byly například konzervy, sáčkové polévky, trvanlivé uzeniny, cukr, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, sirupy, kompoty, čaj, mouka, krupička, piškoty, cukrovinky nebo cereálie.

„Velmi děkujeme všem dobrovolníkům, Charitě Příbram, manažerovi Tesca p. Šťástkovi i všem Příbramákům a přespolním za to, že se do Národní potravinové sbírky zapojili a že nákupem potravin podali pomocnou ruku všem potřebným. Patří jim za to opravdu velké poděkování,“ uvedla Alena Ženíšková, místostarostka města Příbrami.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*