V Příbrami startuje výstava historických míčů z evropských šampionátů

Výstava_Fotbal_OC_SkalkaZa několik dní se bude v Příbrami fandit české reprezentaci u velkoplošné obrazovky. V rámci ME ve fotbale se již podruhé koná promítání zápasů ČR. Ještě před vypuknutím bojů na fotbalových trávnících se uskuteční výstava v OC Skalka, která navazuje na fotbalové „šílenství“, které za několik dní vypukne.

A co se bude vystavovat? Historické míče, se kterými se hrály velké světové šampionáty. Ve spolupráci se společností Adidas, která je partnerem promítání ME ve fotbale na náměstí TGM, se instalovaly unikátní balony do prostor OC Skalka, kde jsou zdarma k nahlédnutí.

„Jsme rádi, že spolupráce se společností Adidas byla velmi konstruktivní a byla nabídnuta možnost zapůjčení exponátů na výstavu, která se během několika dnů zrealizovala. Myslím si, že míče i dresy jsou opravdu jedinečné a celou atmosféru výstavy dokreslí projekce, která se bude věnovat evropským šampionátům“ přiblížil jeden z organizátorů Vlasta Ševr.

Na výstavě můžete vidět jak míče, se kterými se hrálo v 80. i 90. letech a tak i nejnovější modely. Zároveň jsou v prostorách bývalé prodejny Adidas k nahlédnutí dresy Chelsea, 1.FK Příbram, Schalke 04 nebo Sigmy Olomouc a také modely starších kopaček. Vše je doplněno textovými panely a projekcí slavných okamžiků z evropských šampionátů.

Celá výstava potrvá do konce měsíce, přístupná je od 10.00 do 17.00 v 1. patře OC Skalka a vstup je zdarma. Při zápasech naší reprezentace se bude část výstavy přesouvat na náměstí TGM, kde se s ní mohou návštěvníci vyfotografovat.

Výstava_historické_míče_Adidas

Zdroj: red.

Odpovědět

*