Vánoční cukroví pro vyznavače zdravého životního stylu… Co takhle syrovátkové kuličky?

1530392_703254009694221_991735460_nHezký den 🙂 Blíží se Vánoce a tak mě napadlo, jestli neexistují nějaká chutná fitness cukroví? Děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

já osobně miluji a mohu doporučit syrovátkové kuličky, které mají obrovské množství komplexních sacharidů, bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Zalijete cca 200g vloček 200ml mléka, necháte vločky namočené půl hodinky než změknou. Pokud by se mléko nevsáklo, scedíme vločky. Do vloček přidáme 5 lžic sušených syrovátek (k dostání v Albertu, Kauflandu, Bille či lékárně), 2 lžíce medu, 2 lžíce arašídového másla, 2 lžíce kakaa, 2 hrsti rozinek či sušených brusinek, 2 hrsti namletých oříšku (dle chuti)… Těsto promačkáme rukou, pokud by bylo příliš suché, zakápneme mlékem, pokud příliš mokré přidáme vločky. Následně z těsta koulíme kuličky.

Syrovátkové kuličky můžete dělat i ve variantě s kokosem či nahradit syrovátka proteinem:)

Marokánky

Další zdravější variantou jsou rozhodně marokánky, kdy kandované ovoce můžete vždy nahradit sušeným a marokánky obalit v hořké čokoládě.

Mezi nepečené fitness dobrůtky patří i sušené datle, které naplníte vlašských oříškem.

Pokud budete péct i klasické cukroví, vždy je lepší nahradit bílou mouku celozrnnou, ztužený tuk buď menším množstvím másla či rostlinným olejem, bílý cukr medem nebo stévií a hlavně myslet na to, že Vánoce nejsou svátky obžerství, ale pohody a klidu 🙂

Sledujte i nadále webový portál Příbram žije, chystáme nové články týkající se právě stravování se o Vánocích.

S přáním pěkného dne Kateřina Váchová.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*