Ve francouzské Castelnau de Lévis odstartoval Evropský šampionát

1506745_855354814544265_3156560179758056007_nVe francouzské Castelnau de Lévis odstartoval, tento víkend, Evropský šampionát, kterého se zúčastnil i náš mistr České Republiky Zdeněk Poláček.

Kvalifikace

Kvalifikaci vyhrál Lotyšský jezdec Edgar Meņģelis #95 za ním pak Francouzský jezdec Yoann Gillouina #751 a Rabat Grégoire #83. Zdeněk Poláček #63 se v kvalifikaci umístil na osmém místě za Italy Andreem Cesarim mladším #72 a Simonem Mastronardim #45.

1. závod

První závod po startu ovládl Andrea Cesari mladší, kterého předjel zhruba po sedmi kolech Meņģelis . Mike Van Grinsvens #11 získal v tomto závodě třetí místo. Český závodník Zdeněk odstartoval v první desítce jezdců. Pomalu a jistě se probojoval před Belgičana Davy De Cuyperyho #12 a Finského jezdce Jani Tanhvanpää #303. Celkově se náš mistr republiky z příbramska, se po 30 minutovém závodě, umístil v první pětce nejlepších jezdců Evropy. Vybojoval hezké páté místo.

2. závod

Po startu do druhého závodu se střetl ruský jezdec Daniil Vlasov #44 s Mikem Van Grinsvenem a tak zamíchali celým startovním polem. Vedení se ujal domácí jezdec Yoanna Gillouina , kterého nakonec po několika kolech čistě s přehledem předjel Edgars  Meņģelis a jel si pro jasné vítězství. Po již zmíněném  střetu s Rusem Daniilem Vlasovem měl Mike Van Grinsven problémy na svém stroji WSP, ale svůj boj nevzdával a snažil se bojovat s naším jezdcem Zdeňkem Poláčkem se kterým se neustále předjížděli. Zdeněk nakonec neodolal nátlaku holandského jezdce a pomalu mu začal ujíždět a tak po této jízdě Zdeněk skončil šestý. Vybojoval si tak celkové šesté místo na Mistrovství Evropy.

Zdeňka jsme se zeptali jak by zhodnotil závody v Castelnau de Lévis: ,,Jsem opravdu nadšený z tohoto výsledku. Trať byla velice obtížná, ale výborně připravená. Jsem rád, že jsem se já i můj tým díky sponzorům mohl zúčastnit závodů této úrovně a budu se snažit zopakovat svůj výsledek v dalších závodech.”

Další Mistrovství Evropy čtyřkolek se bude konat 2. a 3. května v Itálii.

Autor: Martina Poláčková, zdroj: red.

Odpovědět

*