Ve středních Čechách se stále lyžuje ve dvou areálech

MonínecVe středních Čechách jsou přes teplé počasí stále v provozu dva zimní areály. Lyžuje se v největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a v Chotouni u Prahy. Provozovatelé čekají na sobotu, kdy by chladnější počasí mělo umožnit další úpravy sjezdovek, zjistila ČTK.

“Podmínky k lyžování odpovídají počasí. To znamená, že se teď zhoršily. Sněhu máme už málo, ale jsme ještě pořád v provozu,” uvedl Jiří Vorel ze střediska v Chotouni. “Předpověď se trochu zlepšuje, tak doufáme, že o víkendu a po víkendu přisněžíme,” poznamenal. Na svahu podle něj většinou leží vrstva silná pět až 30 centimetrů. “Je to ale různé. Někde jsme na zemi a někde máme půl metru,” dodal.

Na Monínci trochu zasněžovali v noci na středu. “Dnes to na zasněžování nevypadá, ale pořád udržujeme vrstvu 25 až 30 centimetrů,” uvedl provozovatel Jaroslav Krejčí. Lanovka je v provozu a jezdit se začne i na hotelové sjezdovce. “Kdo přijede, tak si lyžování chválí, protože tady samozřejmě není tolik lidí, ale to okolí by mohlo být trochu víc bílé, aby to připomínalo zimu,” podotkl Krejčí.

Na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy se kvůli špatným podmínkám lyžovat přestalo a čeká se na mrazivé počasí, které umožní zasněžování. Provozovatel Jan Zenkl předpokládá, že areál by se mohl otevřít v druhé polovině příštího týdne. “Od soboty má začít mrznout, takže to zkusíme do úterý nebo do středy zasněžit a ve čtvrtek nebo v pátek otevřít,” odhadl Zenkl.

Provoz zatím nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, která je závislá na přírodním sněhu, ani příbramská sjezdovka Padák. Zadrhla se totiž jednání o prodloužení nájemní smlouvy mezi příbramskou radnicí a tělovýchovnou jednotou Baník, které patří pozemek pod hlavním svahem.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*