Ve středočeských lyžařských střediscích se do Vánoc vleky nerozjedou

MonínecVleky ve středočeských lyžařských areálech se do Vánoc nerozjedou. Jejich provozovatelé čekají na mrazy, aby mohli spustit zasněžování. K tomu, aby se na svazích dalo lyžovat, potřebují alespoň několik dnů, kdy teploty klesnou pod nulu. Předpověď počasí pro nejbližší dny ale provozovatele moc nepotěšila, protože mrazy zatím meteorologové nepředpovídají.

Ski areál Monínec

Provozovatel největšího krajského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku Jaroslav Krejčí včera ČTK řekl, že předpověď počasí pro další dny ukázala, že do Vánoc určitě nebude možné svah uměle zasněžit. “Potřebujeme tak pět šest dní mrazu,” uvedl s tím, že mu tedy nezbývá než doufat, že mrazy brzy přijdou.

Na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy očekávají zahájení lyžařské sezony nejdříve po Vánocích. Pokud přijdou ranní mrazy, na Silvestra by mohla sezona začít. “Ale předpověď počasí podle toho zatím nevypadá,” řekl ČTK provozovatel areálu Jan Zenkl. V areálu už v posledních dnech spustili zasněžování, ale z pokryté pětiny je podle Zenkla už jen desetina.

I když se to provozovateli ekonomicky nevyplatí, se zasněžením a vytvořením podmínek pro lyžování počítá alespoň v části sezony. “Je velký zájem o víkendové pobyty, termíny od Vánoc už máme téměř plné,” uvedl.

Ski areál Chotouň

Provozovatel střediska v Chotouni u Prahy Jan Němeček také neočekává, že by se vleky rozjely před Vánoci. “Dva dny jsme zasněžovali, ale teď už jsou zase podmínky špatné,” řekl ČTK. Pro zasněžování je třeba teplot alespoň dva až tři stupně pod nulou. “Leden snad nebude tak teplý, zájem o lyžování je, tak počítáme s tím, že provoz zahájíme. Vše záleží na počasí,” dodal provozovatel.

Ski areál Padák

V provozu není ani příbramská sjezdovka Padák, která v minulé zimní sezoně kvůli nedostatku sněhu a nadprůměrným teplotám nemohla zasněžit a zůstala mimo provoz po celou sezonu. Nelyžuje se ani v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*