Vedení radnice včera jednalo o personálních změnách, o otevření Brd i o příbramské záchytce

10804424_10202287863552134_987543642_oVčera v dopoledních hodinách proběhla tisková konference nového příbramského vedení.

Na schůzce byla zmiňováno několik témat, která se týkala jak města, tak jeho přilehlého okolí. Nový starosta Ing. Jindřich Vařeka prezentoval na setkání svou pracovní činnost v prvních dnech na radnici, kdy absolvoval několik důležitých jednání ohledně otevření Vojenského újezdu Brdy, či přibližoval veřejnosti, jak se seznamoval s chodem radnice.

Zmiňovány byly též personální změny na radnici, padaly zde otázky, zda k nějakým dojde či nikoliv.

Starosta Vařeka na tuto otázku odpověděl zcela jednoznačně a to tak, že žádné výrazné změny či propouštění se nechystají. Nový starosta chce ponechat na svých místech většinu úředníků a nechce dělat žádné radikální propouštění či výměnu zaměstnanců.

Na konferenci byl taktéž představen radní Ing. Václav Dvořák, který bude mít v budoucnu na starosti ekonomickou stránku chodu města.

V nejbližších dnech se bude taktéž jednat o pozici bývalého místostarosty Ivana Šedivého, který nyní působí na pozici ředitele pečovatelské služby. Jeho pokračování v této pozici je dosti nejisté.

Následující zastupitelstvo bude jednat také o budoucnosti skládky Bytíz. Brzy se bude projednávat i budoucnost příbramské záchytné stanice. Ta by se mohla v následujících měsících přesunout do nových prostor.

Druhé zasedání příbramského zastupitelstva proběhne 15.prosince od 17 hodin.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*