Veletrh fiktivních firem se opět vydařil

10168125_336350803216657_466350900157473888_nVe dnech 11. a 12. 11. 2014 se na OA a VOŠ Příbram uskutečnil již 17. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem Podzimní Příbram.

Jako již tradičně první den probíhaly prezentace firem, kde studenti museli odborně v českém a anglickém jazyce představit svoji firmu, seznámit ostatní s náplní práce, nabídkou, uvést sortiment služeb, jejich ceník apod. Všichni odvedli skvělou práci a odborná porota určitě neměla lehké rozhodování.

Druhý den začal slavnostním zahájením veletrhu v obřadní síni v příbramském Zámečku. Všechny přítomné přivítala paní zástupkyně Ing. Jitka Štefanová, poté slovo předala náměstkovi hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milanu Němcovi, MBA, který ve svém proslovu zdůraznil především sepětí teorie s praxí, a vyzdvihl tudíž důležitost takto prakticky zaměřeného projektu. Veletrh oficiálně zahájila paní Dana Batelková, odborná referentka Centra fiktivních firem.

Mohli jste se vydat kolem světa

Pak se již čile rozběhlo obchodování na prodejních místech. Bylo vskutku co nakupovat a objednávat. Mohli jste se vydat kolem světa, do vesmíru, ale i po krásách naší vlasti, koupit si projížďku na koni, krásné společenské šaty, pro sportovně založené tu byl stánek se sportovním vybavením typu kolečkové brusle, zamilovaní si mohli koupit zásnubní prsten s briliantem, a když jste byli unaveni, dali jste si sladkou tečku či míchaný nápoj. Děti jste si klidně mohli odložit v Mateřském centru Pohádka, kde o ně bylo perfektně postaráno. Celému dopoledni tedy nic nechybělo. A pak přišlo to nejdůležitější. Samozřejmě – vyhlášení výsledků všech soutěží!

V prezentacích se na 1. místě umístila firma SIS, s. r. o. z OA a VOŠ Příbram, 2. místo si odvezlo do Písku MC Pohádka a 3. místo získala firma S Stuff, s. r. o.

Umístění za nejlepší prodejní stánek: 1. místo – CK VLTAVARÁJ, s. r. o. z Gymnázia a SOŠ ekonomické Sedlčany, 2. místo – cvičná kancelář BETA z OA a VOŠ Příbram a 3. místo – firma KANA, s. r. o. také z domácí školy.

Tajné hlasování o nejlepšího prodejce

Letošní ročník byl tradiční, ale přece jen se něčím lišil. Studenti 4. ročníku uspořádali tajné studentské hlasování o nejlepšího individuálního prodejce. Tím se stala Markéta Kořínková z 3. C OA a VOŠ Příbram pracující pro firmu SIS, s. r. o.

Citát Sláva vítězům, čest poraženým tady naprosto platí. Všechny firmy se velmi snažily a všem studentům patří velký dík za přípravu, cílevědomost, snahu a odvedenou práci. Stejně tak i jejich učitelům, kteří jim trpělivě přinášejí praktické rady.

Přejeme tedy všem, aby je tato činnost bavila i nadále a stejně tak dobře se uplatnili i v praktickém životě. S takovými studenty bude radost spolupracovat!

 

Mgr. Iva Čápová, OA a VOŠ Příbram, Zdroj: red.

Odpovědět

*