Velikonoce s Mačkovskými

unnamed (6)Žáci 2. ročníku oboru Hotelnictví Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb, Příbram prožili velikonoční svátky společně s jejich kamarády – klienty z Domova Petra v Mačkově (domov pro osoby se zdravotním postižením).

Mačkovští zahráli v tělocvičně školy žákům pohádku, ve které hledali štěstí, a divte se, oni ho našli. V krátké hře se představilo osmnáct klientů – herců a jejich umění bylo odměněno velkým potleskem žáků tříd HT2 a CR2.

Žáci z HT2 se společně s Mačkovskými přemístili na Březové Hory, odkud společně došli k hornickému domečku. Tady byly součástí expozice nazvané „Velikonoce v hornickém domečku“ také dílničky pro šikovné ručičky. Každý si mohl zkusit nazdobit svůj perníček, umotat a upéct svého jidáše, vyrobit ovečku, namalovat vajíčko či uplést pomlázku.

Mačkovští dlouho neotáleli a dali se do díla. Téměř dvě hodiny utekly jako voda a už se zase skupina vracela zpět. Poděkování patří paní Irence, vychovatelce z Mačkova, za zpříjemnění atmosféry v hornickém domečku hrou na harmoniku. Hned bylo veseleji a Irenka zaujala a překvapila zaměstnance muzea.

V restauraci Na Plzeňské čekal na Mačkovské slavnostní oběd, poté dezert a káva v cukrárně V Brance, kde se nejen oslazoval život, povídalo, ale také malovalo. Tentokrát si Mačkovští vybarvovali velikonoční obrázky. Nakonec žáci obdarovali „koledou“ Mačkovské, včetně jejich doprovodu, a rozloučili se.

Příští návštěva proběhne v červnu 2017, kdy žáci školy pojedou na návštěvu do Mačkova.

Zdroj: red.

Odpovědět

*