Vernisáž Jiřího Jirouška v Trevíru

1504_Trier_138Středočeský kraj a spolková země Porýní-Falz v Německu jsou partnerské regiony, které již řadu let spolupracují v oblasti politiky, školství i kultury. Díky této spolupráci mohla být uskutečněna vernisáž příbramského leteckého fotografa Jiřího Jirouška v Kurfiřtském paláci krajského úřadu v Trevíru. Výstava byla organizována Vzdělávacím institutem Středočeského kraje (VISK) pod záštitou hejtmana Středočeského kraje. Zahájení výstavy se uskutečnilo

20. dubna za přítomnosti Jiřího Peřiny, radního pro oblast financí. Delegaci Středočeského kraje dále reprezentovala Ingrid Vavřinková, koordinátorka mezinárodní spolupráce Středočeského kraje, Jan Mácha z odboru školství, mládeže a sportu, Jiří Holý, ředitel VISKu a Lenka Lexová z Obchodní akademie Příbram.

Jiří Jiroušek létá již 20 let a 15 let fotí letecké snímky, jeho sbírka čítá 50 000 digitálních fotografií. Jeho srdeční záležitostí je řeka Vltava a pohoří Brdy. Letecké snímky, vystavené v Německu, zachycují krásy Středočeského kraje, malebnou krajinu Příbramska a unikátní rozmanitost Vltavy. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat českou přírodu z ptačí perspektivy až do 6. května. Pak bude výstava přesunuta do Idaru-Oberstein, kde se nachází partnerská škola Obchodní akademie Příbram. Rozvíjení mezinárodní spolupráce
a prohlubování vztahů mezi oběma regiony je prioritou všech zapojených subjektů a tato výstava je jedinečnou příležitostí k prezentaci Příbramska.

V tuto chvíli výstava probíhá více než týden a dle slov prezidentky krajského úřadu v Trevíru paní Dagmar Barzen je zpětná vazba od návštěvníků pouze pozitivní nejen díky tomu, že mohou obdivovat krásy středočeské krajiny, ale i z toho důvodu, že výstava je symbolem velmi dobrých a přátelských vztahů mezi Středočeským krajem a spolkovou zemí Porýní-Falc. Věříme, že tato výstava je jednou z mnohých příkladů dobré praxe a spolupráce našich regionů bude i v dalších letech probíhat stejně úspěšně jako doposud.

Autor: Lenka Lexová, OA a VOŠ Příbram, zdroj: red.

O autorovi

Odpovědět

*