VIDEA: Vyprodají dnes mladíci U19 stadion?

Další mezinárodní duel v Příbrami se nezadržitelně blíží. Utkání UEFA Youth League mezi celky 1.FK Příbram a SL Benfica vypukne již tuto středu v Energon Aréně od 17 hodin.

Na tento mezinárodní zápas se očekává nejvyšší návštěva sezóny a spekuluje se i o vyprodání stadionu, a to i vzhledem k výši vstupného.

Z návštěvnosti přesahující 5 000 návštěvníků se mohou příbramští těšit pouze při zápasech Synot ligy, kdy se hraje s pražskou Spartou nebo plzeňskou Viktorkou. Už minulý zápas dorostu U19 proti CSKA Moskva vysoko překonal průměrnou návštěvnost domácího stadiónu, když na tento zápas zamířilo přes pět tisíc diváků. Ve středu se vzhledem k ceně vstupného, které činí pouze 100 Kč a k tomu, že se jedná o poslední zápas dorostenecké ligy mistrů zde v Příbrami, očekává návštěvnost podstatně vyšší.

Dorost U19 se utká s Benficou Lisabon, jejíž akademie byla minulý rok vyhlášena nejlepší fotbalovou akademií v Evropě. V loňském roce vypadla Benfica v dorostenecké lize mistrů ve čtvrtfinále, a rok předtím bojovala dokonce ve finále.

Trénink týmu Benfica Lisabon

 

Na půdě příbramské Energon arény se tedy odehraje nejlepší zápas roku dorosteneckých družstev, a to nejen v rámci okresu, ale celé České republiky. Zájem o lístky projevili lidé ze všech koutů naší země, protože na takový fotbal se rozhodně vyplatí dorazit.

Trénink dorostu U19 1.FK Příbram

 

V Příbrami se také hodně spekuluje o tom, zda se náhodou zápas nevyprodá. Pokud by se tak stalo, historie vyprodaného stadionu by se opakovala po dvanácti letech. Naposledy se totiž Energon Aréna zaplnila 18. dubna 2004, kdy hrála tehdejší Marila proti Ostravě. Na stadion přišlo 8 700 diváků, což znamenalo z pohledu tehdejší kapacity stav vyprodáno.

Pomozte nám pokořit rekord a přijďte se podívat na další dechberoucí zápas nejvyšší dorostenecké fotbalové soutěže.

Zdroj: 1.FK Příbram

Odpovědět

*