VIDEO: Navštívili jsme příbramský čokoládový festival

Druhý listopadový víkend se v příbramském kulturním domě konal čokoládový festival, o který byl už dlouho předem na sociálních sítích velký zájem. A ten se potvrdil i na místě. Už v pátek od čtrnácti hodin, kdy akce oficiálně začala, čekalo u pokladny několik desítek návštěvníků.

Akce se konala v prostorech, které jsou známy například pro pořádání maturitních plesů. Stánky s nejrůznějšími čokoládovými i nečokoládovými výrobky obsadily jak hlavní sál, tak předsálí či místnost, kde se obvykle organizátoři a maturanti převlékají. Už při vstupu do prvního patra se na návštěvníky linuly různé vůně sladkých dobrot. Vzala jsem to tedy hezky popořádku.

Nejprve jsem navštívila již zmíněnou místnost, obvykle sloužící jako šatna organizátorů. Tam se nacházelo malování z čokolády pro děti, výroba různých motivů z balonků, vaření afrických pokrmů či muzejní ukázky krabiček od čokolády.

V předsálí už bylo to, kvůli čemu návštěvníci přišli. Dorty, cupcaky, horká čokoláda nebo čokoládový kebab. A pak už konečně vstup do hlavního sálu. Zde mimo řady stánků probíhala po celý den ukázka vaření, která se střídala s tanečními vystoupeními. O ukázku vaření byl velký zájem, proto jsme se netlačili přímo ke stolu, ale z reproduktorů umístěných po celých prostorech jsme mohli slyšet přesný popis, co se tam děje.

A teď už ty stánky. V hlavním sále jsme si mohli zakoupit nejrůznější druhy pralinek, čokoládové pivo, víno, šampus, makronky i nádobí, se kterým čokoládové pochutiny vyrobíte.

Klasikou byly i negativní reakce

Když jsme si prošli celý prostor, potkali jsme pořadatele akce, který nám prozradil, že Příbram je jen jednou ze zastávek, a že si ji vybral, protože slyšel, že jsou zde fajn lidé. Horší jsou ale následné recenze právě návštěvníků, kdy ani tady nešetřili někteří s kritikou. Za vstup 60 Kč čekali čokoládu zdarma, možná že vše zdarma,  jiným se zdálo vše předražené, někteří očekávali obecně mnohem více, čokoládové pivo nebylo dobré atd. Stačí se mezi lidmi chvíli zdržet, a veškeré reakce máte pohromadě.

Mně se akce osobně líbila, a cením si jakékoli aktivity v Příbrami něco pořádat. Vstupné bylo nízké, pro děti a důchodce dokonce jen 35 Kč, a pro ty nejmenší úplně zdarma. Každý, kdo má rád čokoládu, si určitě přišel na své, a kdo jí rád nemá, tak si nemůže stěžovat.

NAŠE HODNOCENÍ: 90%

A co vy? Jak se Vám akce líbila? Napiště nám do komentářů na Facebooku Příbram žije.

Autor: Jitka Doubravová

O autorovi
  1. Jana Žáková Reply

    Hezké zpestření podzimních dnů, ať už s horkou čokoládou, kávou nebo ovocem v čokoládě. Myslíme si, že si každý mohl najít to své, ať už v podobě kousku čokolády, pralinky, čokoládového piva a likéru nebo v rámci promo akce steaku s čokoládovou omáčkou a mnohé další. Program byl obohacený a pestrý i díky doprovodnému programu. Moc hezká a povedená akce. Příbram žije. Děkujeme.:)

Odpovědět

*