VIDEO: Oldřich Navrátil opět svede válku na svatohorském gymnáziu

gympl„Vstoupíte do třídy a odmítnutí Vás udeří do obličeje jako ledový vítr. Znáte ten pocit? Stojíte před žáky, ale žáci Vás nechtějí, oni všichni Vás nechtějí, všichni se dívají na hodinky, stále znovu, počítají minuty. A když konečně zazvoní, celá třída si oddechne, odcházíte a slyšíte, jak se za Vámi žáci baví a smějí a znovu ožívají. Znáte ten pocit? Ne? Tak jednou přijďte do mé hodiny literatury, tam Vás čeká nenávist!“

Oldřich Navrátil rozehraje jako profesor Klamm svůj boj o odpuštění a pochopení. V pondělí 14. prosince bude opět hostem Gymnázia pod Svatou Horou. Představení Válka profesora Klamma začne v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou přesně v 19.00 hodin a bude přístupné široké veřejnosti.

Slavné monodrama německého autora Kai Hensela je příběhem učitele neustupujícího ze svých zásad.  Učitele, který v současném světě možná už nemá šanci na přežití a který je třídou maturantů považován za hlavního viníka smrti jejich spolužáka Lukáše. Chlapce, jenž neunesl to, že nebyl Klammem připuštěn k maturitě. Diváci – žáci třídy, která vyhlásila Klammovi válku mlčením, tak sledují jednak profesorovu snahu o očištění sebe sama, jednak jeho sebedestrukci.

Představení divadla Minor je uvedeno v rámci projektu Malé svatohorské divadélko 2015, ten byl realizován za finanční podpory města Příbrami.

Počet míst je omezen, rezervace je nutná na e-mailu: bilekt@gshpb.cz nebo na tel.: 318 679 020.

 

Zdroj: red., autor: Tomáš Bílek

Odpovědět

*