Volejbalisté vyhráli, fotbalisté prohráli. Tak vypadala příbramská sportovní sobota

Kocouři - ZlínVolejbalisté Euro Sitexu Příbram porazili, možná trochu překvapivě, dosud neporažený Zlín 3:1 a dostali se do středu tabulky Uniqa extraligy. To co se povedlo příbramským volejbalistům se bohužel nepovedlo fotbalistům, kteří i díky vymyšlené červené kartě prohráli v Brně 0:1.

Kocouři se v dobře naplněné hale vyhecovali k výbornému výkonu a i s nahrávačskou “dvojkou” Jakubem Ulčem porazili Fatru Zlín. Nutno říci, že příbramský nahrávač byl jedním z nejlepších na hřišti. Výborně hrál i polský univerzál Josefacki. Příbram se po prohraném prvním setu dokázala zvednout a vyhrála zbylé tři sady, byť tu druhou v dramatické koncovce 33:31. I to zřejmě domácím výrazně pomohlo k celkovému vítězství.

Příbram – Zlín 3:1 (-20, 31, 22, 21)
Nejvíce bodů: Josefacki 23, Moník 16, Pajma 13 – Vašíček 21, Kolář 20, Kotas 13.

Fotbal (2)To fotbalisté prožili v moravské metropoli smolné utkání. Již ve 4.minutě domácí Moukanza poslal brněnské do vedení. V jednatřicáté minutě viděl navíc příbramský Zápotočný červenou kartu za osobní souboj s Moukanzou, který se sice ocitl na zemi, ovšem ne vinou Zápotočného, ale vinou kluzkého trávníku. Sudí však byl jiného názoru… Příbram se i o deseti snažila aktivní hrou vyrovnat, ale to se jí bohužel nepovedlo a proto z Brna neveze žádný bodový zisk. V posledním podzimním utkání Příbram přivítá na domácím trávníku trápící se Slovan Liberec. Doufejme, že to bude utkání vítězné.

FC Zbrojovka Brno – 1.FK Příbram 1:0 (1:0)

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Schuster, Košťál, Jugas – Buchta, Zavadil (C), Malík (73. Lutonský), Keresteš – Hyčka (90. Sedlák), Moukanza, Sýkora (84. Vávra).

1.FK Příbram: Boháč – Sus (75. Krbeček), Hájovský, Zápotočný (C), Neves – Pilík (89. Mareš), Deli (85. Krameš), Hnaníček, Fillo, Zeman – Řezníček.

Rozhodčí: Nenadál – Jiřík, Arnošt.

Zdroj: red, foto: red