Volejbalový pohár vs. volejbalová extraliga. Ohlédnutí za uplynulými zápasy

VolejbalVe čtvrtek 11. prosince se hráčům Euro Sitex Příbram nepodařilo navázat v bojích o Český pohár na loňské a předloňské úspěchy a v domácím zápase proti celku Ostravy neuspěli. Prohráli jej 1:3 na sety a před odvetou na severu Moravy v začátku příštího roku se zdá, že letošní pohár pro ně bude pohárem hořkosti. O to více radosti udělali svým příznivcům na jižním konci Moravské země v pondělních večerních hodinách 15. prosince před televizními kamerami, které mimo kvalitního volejbalu jež předvedli oba aktéři zápasu, ukázaly jak máme slabé rozhodčí.

Kdo se na přenos díval, jistě mi dá za pravdu. O to víc mrzí i alibistické vyjadřování televizních komentátorů, jež neumí ani při opakování sporné situace tuto pravdivě popsat. Asi se to naučili od komentátorů situace na Ukrajině..  V zápase, který Příbram po setech 25:22 a 25:19 prohrávala na sety 2:0, zvedlo celé mužstvo, zdravě vyprovokované červenou kartou jež si od neomylného hlavního rozhodčího za jeho chybu vykoledoval trenér René Dvořák, své doposud svěšené hlavy a na mladé suverénně působící brňany vlétli jak se na Kocoury patří. Rázem se síly na palubovce vyrovnaly a stejně tak i stav zápasu. Po setech 23:25 a 24:26 bylo vyrovnáno, a družstva šla do pátého, zkráceného setu.

K výborně hrajícímu účku Tomáši Josefackému se svým výkonem přidali jak blokař Kewin Owens, tak i smečař létající Petr Čížek a k trenérovi René Dvořákovi i stejně nažhavený Milan Moník . Když se k nahravači Jakubu Ulčovi přidali jeho brněnští fanoušci s nápaditým plakátem, bylo trenérovi domácích jak kapitánovi na Titaniku. To dotvrzoval i konečný stav tiebreaku, který vyzněl 15:10 pro Euro Sitex a ten si z Brna odváží za “Pomerovský” výsledek  3:2 na sety důležité dva body.

Polák Josefacki byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu

 

Z Brna si rovněž odváží cenu za nejproduktivnějšího hráče zápasu hráč Příbrami Tomáš Josefacki. Jistě se fanouškům, kteří sledovali utkání v televizi zápas líbil, ale vidět Kocoury v akci na živo je stokrát lepší, zároveň nám příbramákům jde o to, ukázat ostatním družstvům, že se u nás na volejbal chodí v hojném počtu. Tuto možnost si nenechte ujít v sobotu 20. prosince od 17:00 hodin, kdy hostíme v posledním letošním zápase v 11. kole volejbalové extraligy ambiciózní celek Karbo Benátky. Půjde o důležité body do tabulky, která se ve svém středu, kde se pohybuje i Příbramské mužstvo, velmi vyrovnává.

Zdroj: Jaroslav Buchar, foto: red

Odpovědět

*