Vstup do sezóny byl pro Bobcats velmi hořký

BobcatsPoslední dva roky byly pro tým amerického fotbalu Příbram Bobcats neskutečně úspěšné a klub zaznamenal raketový růst jak ve výsledcích, tak i v zájmu veřejnosti a podpory ze všech stran. Letošní sezóna však pro tým Příbram Bobcats připravila hořký začátek.

Do nejvyšší divize se po roční pauze vrátil pardubický celek Stallions, který je letos vedený kanadským quarterbackem Shanem McDonaldem. Příbram do zápasu vstupovala jako jednoznačný favorit (internetové tipování široké veřejnosti České Asociace Amerického Fotbalu dávalo Příbrami šanci na výhru v poměru 9:1) a moc lidí nevěřilo v úspěch navrátivšího týmu Stallions. Ještě aby ano, poslední duel se Stallions z roku 2014 skončil skórem 6:29 pro Bobcats. Jenže časy se mění.

Pardubice zažívají podobné znovuzrození jako Příbram před dvěma lety a jsou pasování do role černého koně soutěže, protože Příbram zaskočili výhrou 7:20. Domácí celek se celý zápas trápil nedobře fungujícím útokem, nepřesnostmi a podceňováním soupeře z perníkového města. Do zápasu sice Příbram vstoupila lépe, když v první čtvrtině jako první skóroval Jiří Kohut, ale Pardubice do poloviny zápasu dorovnali díky spolupráci nového quarterbacka a šikovného nováčka Petra Holuba pouhých 12 vteřin do konce první půle celého zápasu. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného skóre 7:7, ale po poločasové přestávce se ukázal nabuzený duch Pardubic, když nejdříve ve třetí čtvrtine skóroval pardubický talent Jan Wajtr a následně o 5 minut později zazářili velmi hbité nohy pardubického runningbacka Petra Plačka, který celý zápas předváděl úctyhodnou podívanou. Příbramští se v útoku velmi trápili a měli problém kompletovat jednotlivé akce. Když už se nějaká akce povedla, tak se domácí tým posouval o značně velký kus dopředu, ale pardubická obrana odváděla decentní práci a na zastavení roztěkaného útoku domácích to stačilo.

Příbrami tak nepomohlo ani několik zahraničních posil v podání Douga Webstera na quarterbackovi nebo Josephu Goodsonovi na pozici receivera. Bobcats musí velmi rychle zapracovat na exekuci jednotlivých akcí a musí, jak se říká, chytit slinu hrát, protože stačilo relativně málo a celý zápas by měl úplně jiný průběh.

říbramská obrana fungovala až na výjimky velmi dobře, ale jelikož byla na hřišti po většinu zápasu, tak se to na finálním skóre muselo projevit. Domácí celek však neztrácí hlavu, spíše naopak, má před sebou ještě 9 zápasů a každý je kvůli systému ligy stejně důležitý. Již v sobotu 16. 4. se příbramští vydají až do vzdálené slovenské Trnavy, kde se setkají s týmem Bulldogs.

Bobcats_2

 

Bobcats_3

 

Zdroj: red., autor: Jakub Mráz

 

Odpovědět

*