Výstava dinosaurů v Příbrami. Předražená sranda.

Zlákaly Vás poutače, umístěné na lampách po celé Příbrami, odkazující na výstavu dinosaurů? Nás ano, proto jsme se včera vydali prozkoumat, co se za tím skrývá. Výstava aneb Dino expo and show, jak se akce jmenuje, se konala v příbramské sportovní hale tento víkend.

Už kdy jsme přicházeli, ptali jsme se návštěvníků, kteří byli na ochodu, jestli stojí za to, tam jít. ,,Popravdě, čekali jsme víc,,” dostalo se nám odpovědi. My zrovna dinosaury nemilujeme, ale zajímalo nás spíše provedení výstavy. To nás zaskočilo už u vchodu dost vysokým vstupným, 150 Kč za dítě a 200 Kč za dospělého. Běžná rodina nechala tedy na místě jen za vstup 700 Kč, a pokud si dítě chtělo “zajezdit” na dinosaurovi, nebo si nějakého gumového zakoupit, částka se navyšovala.

My jsme zaplatili 400 Kč a pokračovali jsme dál. Na chodbě jsme minuli umělou repliku dinosauří skořápky a na malém stole s ubrusem asi deset opravdových nálezů z doby Pravěku. Ještě před vstupem na plochu byla umístěna malá, stará televize, kde běhalo něco o dinosaurech. A pak následovalo to hlavní. Umělí dinosauři, kteří byli vystaveni kolem mantinelů a veprostřed. Organizátoři si nedělali práci ani se zakrytím reklam, rozbíjející celkový dojem.

Dinosaur se jen houpal

Jízdou na dinosauru bylo myšleno vysazení dítěte do sedla a houpání s ním dopředu a dozadu. To stálo 60 Kč. Kdyby jsme neměli to “štěstí”, že jsme přišli v celou hodinu, byli bychom za pět minut venku. Každou celou hodinu se přímo na místě vsoukal do jednoho z dinosaurů člověk, který se procházel mezi lidmi. To věřím, že bylo pro ty nejmenší zážitkem.

A ještě k samotné výstavě. Nebyla katastrofální, jen podle mého názoru, a názoru návštěvníků, neodpovídala absolutně ceně vstupného. Tyto reakce byly slyšet ze všech stran. Každopádně je pozitivní, že se v Příbrami něco děje. Cenu bych vs kvalitě nastavila na 70 Kč pro dítě, 100 Kč pro dospělé. Pak bych byla s tím, co jsme viděli, spokojená. Je to jen pohled dospělých, třeba byly děti nadšené.

A co Vy? Byli jste také na výstavě? A jaký je Váš názor?

Autor: Jitka Doubravová

  1. aseta Reply

    Dino expo v Olomouci.
    Byla jsem se také podívat a dost mě to zklamalo.Pár dinosauru vypadaly jako by je právě sundali z kolotočů.Cena za vstup 200 kč neodpovídala tomu co tam bylo k vidění.

Odpovědět

*