Za zpoždění letu můžete být odškodněni. Kolik a jak můžete získat?

Letecká doprava je nejbezpečnější dopravou na světě. Rok od roku létá stále více spojů. Mnoho z nich však nabírá i několikahodinové zpoždění a cestující se stále častěji proti tomu chtějí bránit. Jakou úspěšnost mají a na jaké odškodnění mají právo?

Letecké společnosti

Výše kompenzace se podle mnohých odborníků může pohybovat od 250 do 600 euro. Záleží především na délce konkrétního letu.

Jednou z možností, jak získat odškodné, je přes určité společnosti, které se těmito záležitostmi zabývají. Ti se do boje s aerolinkami pustí za Vás. Jejich odměnou bude čtvrtinová až třetinová provize z případných získaných peněz. Výhodou těchto firem je, že i umí posoudit Vaše šance na úspěch. K aerolinkám se pak dostanou jen ty případy, které mají šanci uspět. Úspěšnost odškodnění je více než 90ti procentní. 

Nejméně chtějí “odškodňovat” nízkonákladové společnosti a aerolinky z USA, Číny a Arábie

Všechny společnosti se navíc shodují v tom, že vyplácení odškodnění se nejvíce brání nízkonákladové společnosti. Podobné je to i o renomovaných aerolinek z USA, Číny či Arábie. Naopak dobré zkušenosti s odškodněním mají s menšími leteckými společnostmi z Balkánu.

Zdroj: red, foto: kralovnu.cz

Odpovědět

*