Žáci ISŠ soutěžili o nejlepší bramborový salát

dsc01503Tak jako tradičně první adventní sobotu se ve středočeském Mratíně rozhodovalo o Mistru České republiky v přípravě bramborového salátu.

  1. listopadu 2016 se sešli soutěžící z celého Česka na 10. ročníku Vitana majonéza Cup 2016, aby připravili a odprezentovali svůj recept na symbol tradičních českých Vánoc.

Této kulinářské soutěže se zúčastnily tříčlenné týmy v různorodém věkovém složení. Byly zde zastoupeny jak školy, tak laická veřejnost, ale i profesionálové. Sešlo se celkem 18 družstev soupeřících o titul a vybrat ten nejlepší bramborový salát bylo pro porotce, jejichž předsedou byl letos herec Antonín Duchoslav, velmi obtížné. Kromě chuti se hodnotila také vůně, originalita či vzhled. Často rozhodovaly nejenom chuťové buňky, ale i kreativita soutěžících, která byla v mnoha případech velmi vyrovnaná. Nevěřili byste, co vše se může do salátů přidat a přitom i dobře chutnat. Soutěžní klání tradičně doprovázel i staročeský jarmark s hudebním doprovodem.

Za naši školu se zúčastnilo družstvo, které tvořili žáci 3. ročníku oboru vzdělání Kuchař – číšník Petra Břeňová, Lukáš Neterda a Karel Míka, se svým netradičním bramborovým salátem, který obsahoval i málo známé batáty. Náš tým sice nestál na stupních vítězů, ale těšila je upřímná chvála všech, kteří jejich výtvor ochutnali. Počasí se vydařilo, podpora přihlížející veřejnosti byla obrovská, a tak to byl i celkově hezký zážitek.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*