Zdravé jídlo neznamená vždy hubnoucí jídlo

Nepleťte si dva rozdílné pojmy. Pokud se mluví o zdravé stravě, nemusí to být strava, po které dosáhnete svých vysněných výsledků, co se postavy týče. Dejme si pro začátek jeden příklad. Ovoce je zdravé, ale obsahuje hodně cukrů, a proto, jíte-li ho v pozdních hodinách, postavu Vám nevyrýsuje.

Ze začátku si musíte určit, čeho chcete dosáhnout. Zhubnout nebo jíst zdravě pro prospěch těla? Nejlepší je samozřejmě obojí. Ale hodně lidí si plete pojmy s dojmy.

Důležité je umět hledat v těchto dvou případech rozdíly. Potraviny typu rýže, kuskus, polenta… jsou jistě velmi zdravé. Naopak v sobě skrývají hodně sacharidů. Kombinujete-li je se cvičením, je to do určité míry správně. Vyhýbejte se jejich konzumaci večer. Nejste-li sportovec, a chcete zhubnout, rozhodně je omezte, nebo je jezte rozděleně od bílkovin.

Stejně tak se jako zdravé prezentuje tmavé pečivo. Pro lidí honící se za super postavičkou ale není nejlepším pomocníkem. Pojďme si tedy vyjmenovat zdravé potraviny, které by lidé snažící se shodit nějaké to kilo měli jíst s rozumem:

Brambory, rýže, těstoviny, polenta, kuskus, sushi, tučné sýry, tmavé a celozrnné pečivo, ovoce.

 Zdroj: red.

 

 

 

Odpovědět

*