Zelená páteř pokračuje druhým setkáním

zelená páteřJe již známo, že Příbram má zájem získat od Ministerstva životního prostředí ČR podporu modelového řešení oživení a zatraktivnění prostoru podél Příbramského potoka – tzv. zelené páteře města. Tuto vizi město diskutuje se svými občany v aktivní a úzké spolupráci. Projektanti naplánovali několik veřejných setkání, kde má každý možnost se k této záležitosti příležitost vyjádřit. První setkání proběhlo v listopadu minulého roku, další se uskuteční již tento čtvrtek v Estrádním sále Divadla Antonína Dvořáka Příbram.

Společně s veřejností se budou presentovat zapracované návrhy, které vzešly z prvního veřejného plánování v listopadu 2015, a to i v souvislosti s vyjádřením dotčených orgánů veřejné správy i organizací, které plochy na dotčeném území obhospodařují (Technické služby, Odbor životního prostředí, Sportovní zařízení města Příbrami atd.).

Bude představena zpracovaná studie, rozdělená do jednotlivých částí a jednotlivých konceptů řešení. Tým architektů a projektantů se bude ještě před konečným dopracováním zajímat o názory lidí a případné návrhy, jak ještě zelenou páteř města Příbrami více obohatit.

Jedná se samozřejmě prozatím o projekt na úrovni studie, řešící základní principy fungování. Popisuje problémy a nedostatky, stejně jako vyzdvihuje cenné plochy a navrhuje koncept řešení z odborného hlediska i nalezených potřeb veřejnosti a samotného města.

V dalších krocích budou určeny priority města a jeho obyvatel, a na nich pak budou zpracovány další stupně projektové dokumentace, včetně řešení všech povolení a jednotlivých detailů nutných k samotné realizaci úprav.

Přijďte a vyjádřete svůj názor na to, jak by měla zelená páteř města vypadat. Beseda se koná 14. ledna od 17 hodin v Estrádním sále Divadla Antonína Dvořáka Příbram.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

 

Odpovědět

*