Ženský tým Příbram Bobcats bojuje o ZLATO!

V neděli 21.10 2018 od 13:00 na umělé trávě 1.FK Příbram budeme svědky finálového turnaje v ženském tackle fotbale. Premiéra domácího týmu v 2.ženské lize, kdy si po šesti zápasech bez jediné prohry drží první místo tabulky jasně naznačuje, že se s Příbramí v dalších letech musí počítat.

Na soupisce Příbram Bobcats nalezneme jak zkušené hráčky bezkontaktní verze amerického fotbalu (flag fotbalu), úplné nováčky i úřadující mistryně z roku 2017, které dojíždí z Plzně. Historie ženského amerického fotbalu sahá do roku 1975, kde se poprvé v USA hrála národní soutěž. Česká republika začala o 30 let později. Na první soutěži si zlato odnesly Prague BlackCats. Od roku 2015 se již hraje ženská liga pravidelně a v posledních letech jsou dokonce ligy rozděleny na první a druhou ženskou ligu.

Dopolední program bude na 1. FK Příbram věnovaný také americkému fotbalu. První zápas začíná již v 10:30. Příbram Bobcats U15 se představí v posledním turnaji v sezóně 2018, kdy od dubna do října 2018 odehrály naše mladé naděje neuvěřitelných 30 zápasů. Rozhodně si ty poslední nenechte ujít a přijďte. Buď zvíře, buď Bobcats!

Zdroj: red., autor: Michaela Rom

Odpovědět

*