Zimní stadion Příbram: Hodnocení přípravného období, plány a cíle nastartované sezóny a přípravy na sezónu nadcházející

ZimákLetošní sezónu příbramský zimní stadion zahájil nachlazením obou ledových ploch a byl plně v provozu od 22. 07. 2016.

Sezonu zahájilo exhibiční utkání KRAJANKU a SG Příbrami. Již tradičně na našem ZS proběhlo soustředění krasobruslařských oddílů a také jsme zaznamenali vyšší poptávku TJ od HC PB. V tomto období využilo naše sportoviště pro přípravu sedm mládežnických družstev HC Slavia Praha, HC Kobra Praha a HC Slavoj Zbraslav po dvou ročnících, hostili jsme několik kempů, kde mladí hokejisté a hokejistky sbírali nové hokejové dovednosti. Ve druhé polovině srpna se utkalo na mezinárodním turnaji SUMMER CUP pět ženských týmů ze čtyř zemí.  Ruské družstva Birjusa Krasnoyarsk a Dinamo Sank Peterburk, KHM Budapešť, EHV Sabres Vinna a domácí

HC Slavia Praha – ženy. Poptávka o TJ přicházela i od organizací, které ve svých regionech ještě neměli ZS v provozu.

V právě odstartované sezóně (září 2016 – březen 2017), je naším cílem poskytovat služby hlavně domácím subjektům. Jde nám o zlepšení celkového servisu pro stálou klientelu na všech úrovních, jak soutěžních, amatérských, tak veřejnosti, ale také nabízíme nové možnosti. Ve spolupráci s  hokejovými agenturami máme zájem o bruslení, hlavně v dopoledních hodinách pro MŠ a ZŠ, kde budou děti vedeny profesionálními trenéry a následně tak ve spolupráci HC PB a BK PB přivedeme další členy do těchto organizací. Naší snahou je také umožnit zvýhodněné ceny bruslení ve večerních hodinách a tak rozšířit kapacitu provozu obou ledových ploch.

Po vyhodnocení uplynulého období, kdy jsme ukončili provoz ZS koncem měsíce dubna 2016 a prostory hal využívali k přípravě hokejistů na suchou přípravu, jak na TJ tak ve spolupráci s ČMSHb v rámci pořádání žákovských turnajů a utkání v hokejbalu, máme v plánu na malou halu pořídit in-line plochu a tím ještě rozšířit možnost využití  provozu od dubna do června pro další aktivity jak veřejnosti, tak pro klubové účely. Na velké hale plánujeme provoz nepřerušit s cílem nabídnout možnost celoročního bruslení jak v kombinované přípravě such – led pro HC a BK, tak veřejnosti a komerčnímu využití.

Z hodnocení prázdninového provozu vyplynula celková spokojenost zúčastněných týmů, které si pochvalovali zejména nové mantinely v obou halách, nové ubytování se stravováním, které bylo zajištěno restaurací na zimním stadionu, dále možnosti využití sauny, bazénu a sportovní haly v areálu SZM. Co naopak musíme vylepšit a doufáme, že se to podaří co nejdříve, je rekonstrukce šaten včetně zajištění zabezpečení kamerovým systémem a pro návštěvníky z veřejnosti oprava sociálního zařízení.

Některé kempy a turnaje již přislíbily konání v Příbrami i v další sezóně a máme tak našlápnuto k dlouhodobé spolupráci. Z ekonomického hlediska jsou pro nás soustředění a kempy družstev velmi výhodná. Kromě ledů využívají kapacitu ubytování na zimním stadionu a aquaparku, plavecký bazén, sportovní halu a areál Nového Rybníka pro další sportovní aktivity.

Zdroj: red., autor: SZM Příbram

Odpovědět

*