Ziopulos se vrací do oktagonu po 3 letech

V rámci blížícího se galavečera MMA XFN Back in the Fight se v kleci v příbramské sportovní hale připraví i David Ziopulos. Domácí bojovník, který se s MMA začal již dávno pod vedením UFC trenéra Ladislava Erdélyiho se vrací do oktagonu po tříleté pauze. Zeptali jsme se na jeho pocity před comebackem.

Davide, vracíš se do oktagonu po delší pauze. Jak se tvůj návrat zrodil?

Naposledy jsem měl zápas s Matušem Juráčkem a to jsou už tři roky. Je to pravda. Hrozně to letí. Ještě nejsem tak starej, abych s tím nadobro skončil. Samozřejmě mě to už párkrát napadlo. Ono je těžký v tomhle sportu ukončit kariéru, člověku to prostě chybí. To já  pozoruji teď na sobě, dost mě to chytlo a nemůžu se dočkat do oktagonu.

Jak vzpomínáš na právě na svůj poslední zápas?

Ne moc dobře. Řekl bych, že mám na lepší výkon, než jsem předvedl naposledy v Brně. To se budu snažit ukázat v únoru na XFN Back in the Fight  a to dokonce před domácím publikem v Příbrami. Hrozně se těším na velkou klec, jelikož mám rád prostor ke své práci.

Jak moc ti chybělo MMA?

Na tuhle otázka jsem už skoro odpověděl. Jednoslovně MOC.

Jak jsi se během té dlouhé pauzy změnil?

Nechte se překvapit v zápase. Nedokážu plně vyjádřit co je tak jiné. Domnívám se, že jsem pokornější a silnější zápasník, což jak už jsem říkal, se budu snažit dokázat v boji.

Půjdeš také bojovat v jiné váhové kategorii, než u tebe bývalo zvykem, Jak je to s tvou váhou?

Ano, je to pravda. Půjdu bojovat ve váze do 84kg a v této váhové kategorii se cítím daleko lépe než v kategorii do 77kg, kde jsem dřív bojoval.

Co od svého zápasu očekáváš?

Nepřeju si, aby to skočilo příliš brzy. Chtěl bych si to celé tak nějak vychutnat a sáhnout si v zápase na úplné dno. Nejde v první řadě přece o to zvítězit.  Jde o ten pocit uvnitř a především nemám co ztratit, jen získat, ne? Samozřejmě bych měl obrovskou radost, kdybych ze zápasu vyšel jako absolutní vítěz.

Zdroj: red.

Odpovědět

*